Yeşilçam Dizisi hakkında bilgiler. Yeşilçam dizisinin konusu, nerede yayınlanıyor, fragmanı ve kadrosu

Çağan Irmak'ın yönettiği ve Çağatay Ulusoy'un başrol oynadığı "Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı" dizisinden ilk fragman yayınlandı. Bu dizi izleyicileri 1960'lı zamanlara, Yeşilçam sinemasının en iyi çağında yeniden doğuşunun ele alındığı dizi olarak tanıtılıyor. 

Yeşilçam dizisi nerede yayınlanıyor?

Blu Tv'de yayınlanacak. Netflix'in Türk yapımlarına ağırlık verdiği ve Exxen'in de gelişiyle rekabetin hız kazandığı bu dönemde, Blu Tv izleyicisini  Yeşilçam dizisi ile can evinden yakalayarak, nostaljik bir dünyaya götürecek.

Blu Tv platformuna buradan ulaşabilirsiniz.

Blu Tv, günden güne zenginleşen yayınlarıyla seyircisine yeni alternatifler sunuyor. Ramy, Euphoria, Normal People gibi yabancı dizileri izleyiciyle buluşturmuştu. Diğer yandan Blu Tv orijinal yapımı içerikleri arasında Kız Kardeşler, Sibel, İşe Yarar Bir şey, Bonkis gibi yapımlar çıkarmıştı.

Şimdi bu halkanın sonuncusu Yeşilçam Dizisi oldu. Bu dizinin son fragmanı 12 Şubat'ta yayınlandı. 

Yeşilçam Dizisi Fragmanı

Blu TV dizinin haberini bu tweetle duyurdu

İkinci Fragman

Yedinci Bölüm Fragmanı

Yeşilçam Sekizinci Bölüm Fragman

 

Akşamınıza hoş bir seda bırakmaya geldik. #Yeşilçam, Nisan'da sadece BluTV’de.? #ÇağanIrmak@cagatayulusoyy@afrasaracogIu@selinlikli#YetkinDikinciler@ozzgurcevik#AltanErkekli@AkkasBora@niluferacikalin#DevrimNas@onurbilgee#NurcanŞirin pic.twitter.com/7ryQkRRLOK

— BluTV (@BluTV) February 26, 2021

 
 

Yeşilçam Dizisinin Konusu

1969'lı yılların Türkiye'sinden altın çağını yaşamaya başlayan Yeşilçam Sineması'nda bir yapımcının piyasada ayakta tutunma çabasını ele alıyor. Her şeyini kaybetmiş fakat Yeşilçam dünyasının içinde sıfır noktasından yeniden ortaya çıkmaya çalışan Semih Ateş'i canlandırıyor. 

Yeşilçam dizisi oyuncuları, oyuncu kadrosu

Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci dizinin diğer önemli yüzleri olarak karşımıza çıkıyor. Afra Saraçoğlu bu dizide Yeşilçam dünyasında güzelliği ve gençliğiyle yer kazanmak isteyen Tülin Saygı karakterini canlandırıyor. Selin Şekerci ise Yeşilçam sinemasının güzide isimlerinden Mine Cansu karakterini oynuyor. 

Son zamanlarda şan dersi alan oyuncu Selin Şekerci bu dizide Yeşilçam yıldızını canlandırıyor. Karakterin özelliği nedeniyle de bu dizide yer verdiği bir şarkı dizinin şarkısı. Selin Şekerci Yeşilçam dizisinin şarkısını da seslendirecek.

Diğer oyuncular arasında Güngör Bayrak, Nilüfer Açıkalın, Altan Erkekli, Yetkin Dikinciler, Özgür Çevik, Ayta Sözeri ve Bora Akkaş yer alıyor. 

Dizinin senaryosu ile Volkan Sümbül ve Levent Cantek’e ait.

Dizinin yapımı Eastern Sunrise şirketine ait. Yapımcısı ise Sibel Tuna.  

Yeşilçam Dizisi ne zaman yayınlanacak?

Blu TV dizinin Nisan 2021 içerisinde yayınlanacağını duyurdu. Gününü ise henüz paylaşmadı.

Yeşilçam Dizisi Kaç Bölüm Kaç Sezon

Henüz 8 bölüm ve 1 sezon olarak planlanan dizide gelecekte neler olacak hep birlikte göreceğiz.

Yeşilçam Dizisinden İlk Fotoğraflar

Slide 4

 
 

Yeşilçam Dizi Oyuncuları

Çağatay Ulusoy (Semih Ateş) kimdir

Yeşilçam Dizisinin başrolü Semih Ateş'i canlandıracak Çağatay Ulusoy 23 Eylül 1990 tarihinde doğdu. 2010 senesinde Best Model of Turkey yarışmasında birinci seçildi. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi'nde Sulama Sistemleri bölümünde okudu. Bu dönemde Ayla Algan tarafından oyunculuk dersleri aldı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse, ilk rolünü 2011 yılında Show TV'de yayınlanan Adını Feriha Koydum dizisinde Emir Saffaroğlu karakterini canlandırmıştı. Aynı bu dönem içerisinde yayınlanan Anadolu Kartalları filminde rol aldı. Üsteğmen Ahmet Onur rolüyle oyuncu olarak da dikkatleri üstünde toplamıştı.

Çağatay Ulusoy'un oynadığı dizi ve filmler

Blu Tv Yeşilçam dizisinin sürprizini 2020 Aralık ayında bu tweetle duyurmuştu.

Afra Saraçoğlu (Tülin) Kimdir?

Yeşilçam dizisinde Tülin rolünü canlandıracak Afra Saraçoğlu 1997 doğumlu sanatçı. 2016 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünü kazandıktan sonra İkinci Şans filminde rol aldı. Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde Ece karakterini canlandırarak ün kazandı.

Afra Saraçoğlu'nun oynadığı dizi ve filmler

Selin Şekerci (Mine Cansu) kimdir?

Yeşilçam dizisinde Mine Cansu karakterini canlandıran Selin Şekerci aynı zamanda şarkı performansıyla da izleyicilerin karşısına çıkacak. 1989 yılında İzmir'de doğan Selin Şekerci şu dizi ve filmlerde rol aldı.

Selin Şekerci'nin rol aldığı dizi ve filmler

Dizi tanıtım fragmanındaki nostaljik dünyasıyla ve Emel Sayın'ın "Rüyalar Gerçek Olsa" şarkısıyla bizi izleyiciyi merakta bırakmaya yetiyor.

Dizinin oyuncularıyla ilgili daha detaylı bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yeşilçam dizi fragmanını izleyen takipçilerden ilk tepkiler

Takipçilerin, özellikle de Çağatay Ulusoy hayranlarının diziye ilgisi çok büyük oldu. Şimdiden diziyi bekleyen büyük bir kitle var.

Sen harikasın ve harika işler başarıyorsun hedeflerine bağlılığın sana olan inancımı her geçen gün artırıyor hepimizi gururlandırdın İyi işler yapmaya devam edeceğini biliyoruz Her ne yapıyorsan en iyisini yapıyorsun özverin gerçekten ilham verici tebrikler. @crazy_girl adlı Twitter kullanıcısı

Yeşilçam dizisine ilgi sadece Türkiye'den değil; İspanya, Arjantin ve birçok ülkede de merakla bekleniyor.

ÇAĞATAY!!! This is the last proof that he can fit in any character, he's just amazing, no words ????????
Good luck from Spain ??? 

— La Macu ?? (@inmany) February 12, 2021

İlgi sadece Çağatay Ulusoy hayranlarından da değil; Yeşilçam dizisi Selin Şekerci ve Çağan Irmak hayranları için de büyük bir merak uyandırdı.

Neyy Çağan Irmak mı yuhh BluTV n’aptın..?? 

— Elif (@aydakiumutlu) February 12, 2021 

 

Cagan Irmak icin gelecegim

— asli?????? (@aassliiozz) February 12, 2021

BENZER YAZILAR

Fringe

Ünlü bilim kurgu dizisi "Fringe"in yapımcısı, oyuncuları, konusu, karakterleri, müzikleri, aldığı puanlar ve incelemesi.

How to Get Away with Murder

Başarılı bir savunma avukatı ve hukuk profesörü Annalise beş öğrencisiyle bir cinayet davasına dahil olurlar. 6 sezon süren macera dolu dizinin incelemesi.


Paylaş