BluTV'de yayınlanacak Yeşilçam Dizisinin oyuncuları kimler? Yeşilçam Dizisi oyuncularını yakından tanıyalım.

Önceki yazılarımızda yakında Blu TV'de yayınlanacak olan Yeşilçam Dizisi hakkında bilgiler paylaşmıştık. Yeşilçam dizisinin yayınlanan ilk tanıtım videosunu, konusunu paylaşmış ve oyuncu kadrosundan kısaca bahsetmiştik. Bu yazımızda da Yeşilçam Dizisi oyuncularına daha yakından bakacağız.

Yeşilçam Dizi Oyuncuları

Çağatay Ulusoy (Semih Ateş) kimdir?

Yeşilçam Dizisinin başrolü Semih Ateş'i canlandıracak Çağatay Ulusoy 23 Eylül 1990 tarihinde doğdu. 2010 senesinde Best Model of Turkey yarışmasında birinci seçildi. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi'nde Sulama Sistemleri bölümünde okudu. Bu dönemde Ayla Algan tarafından oyunculuk dersleri aldı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse, ilk rolünü 2011 yılında Show TV'de yayınlanan Adını Feriha Koydum dizisinde Emir Saffaroğlu karakterini canlandırmıştı. Aynı bu dönem içerisinde yayınlanan Anadolu Kartalları filminde rol aldı. Üsteğmen Ahmet Onur rolüyle oyuncu olarak da dikkatleri üstünde toplamıştı.

Çağatay Ulusoy'un oynadığı dizi ve filmler

Afra Saraçoğlu (Tülin) Kimdir?

Yeşilçam dizisinde Tülin rolünü canlandıracak Afra Saraçoğlu 1997 doğumlu sanatçı. 2016 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünü kazandıktan sonra İkinci Şans filminde rol aldı. Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde Ece karakterini canlandırarak ün kazandı.

Afra Saraçoğlu'nun oynadığı dizi ve filmler

Selin Şekerci - Mine Cansu kimdir?

Yeşilçam dizisinde Mine karakterini canlandıran Selin Şekerci aynı zamanda şarkı performansıyla da izleyicilerin karşısına çıkacak. 1989 yılında İzmir'de doğan Selin Şekerci şu dizi ve filmlerde rol aldı.

Selin Şekerci'nin rol aldığı dizi ve filmler

Dizi tanıtım fragmanındaki nostaljik dünyasıyla ve Emel Sayın'ın "Rüyalar Gerçek Olsa" şarkısıyla bizi izleyiciyi merakta bırakmaya yetiyor.

Ayta Sözeri (Kuvvet) kimdir?

1976 yılında Batı Almanya'da doğan Ayta Sözeri, 1982 yılında İzmir'e taşındı. Ege Üniversitesi'nde İşletme eğitimi aldıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Türk Sanat Müziği korosuna katıldı. 

Kendisini hayatını değiştirecek ilk adımı Türk müziği eğitimi alarak attı. Birçok sanatçının vokali olarak yaşamını sürdürdü. Backvocal olarak yer aldığı sanatçılardan biri de Sezen Aksu'dur.

Rol adlığı sinema filmleri

Ayta Sözeri'nin Ödülleri

Aile Arasında filmindeki Behiye rolüyle, 50. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri'nde, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Performansı aldı.

Güngör Bayrak (Belkıs) kimdir?

Gerçek adı Şerife Bayrak olan şarkıcı ve oyuncu Güngör Bayrak'ı izleyenler "Konyalı Şerife" ya da "Leydi" unvanları ile de anıyor. Leydi, sinemamızın kült filmlerinin usta oyuncuları arasında.

Yılmaz Güney'in senaryosunu yazdığı "Düşman" filminde rol aldı. 1979 yılında çekilen bu filmde Sinema Eleştirmenleri En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü aldı.

Sonrasında "Telefonumu bekle" isimli 45'lik plak çıkardı şarkıcı olarak dinleyenleriyle buluştu. 

Cezayir Asıllı "Sir" Houari Berichi ile evlendi ve Leydi unvanını aldı. Bu süreçte "Leydi Şerife" adına kaset çıkardı.

Güngör Bayrak'ın Rol Aldığı Bazı Sinema Filmleri 

Nilüfer Açıkalın (Adviye) kimdir?

Mimar Sinan Üniversitesi'nde Devlet Konservatuarı'nda Tiyatro eğitimi alan Nilüfer Açıkalın (Nilüfer Küçükçavdar) 1987 yılından beri sahnede ve ekranlarda. İlk rol aldığı filmi "Ada"da Türkan Şoray'ın kızı olarak oynadı. 

Aynı zamanda öyküler yazan sanatçının dört kitabı bulunuyor. 

Nilüfer Açıkalın'ın rol aldığı bazı film ve diziler 

Ödülleri

2003 yılında 14. Orhan Arıburnu Ödülleri'nde Bekleme Odası'ndaki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

2000 yılında Kara Kentin Çocukları filmindeki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu Ödülü

Bora Akkaş (Hakan) Kimdir?

1990 yılında doğan Bora Akkaş Şehir Tiyatroları'nda oyunculuk eğitimi aldı. İlk rolünü "Gönlümdeki Köşk Olmasa" filminde alarak Altın Portakal Ödülü kazandı. Bora Akkaş aynı zamanda şarkıcı. Hakunamatata müzik grubunda yer alan Bora Akkaş çeşitli müzik yarışmalarından da ödüller kazandı.

Bora Akkaş'ın rol aldığı bazı film ve diziler

Özgür Çevik (İzzet) Kimdir?

2004 yılında Akademi Türkiye yarışması ile ekranlara ilk defa çıkan Özgür Çevik aynı zamanda bir müzisyen. Bu yarışmadaki performansıyla izleyicinin beğenisini kazandı. Onu Yabancı Damat dizisindeki Niko olarak hatırlıyor olabilirsiniz. Aynı zamanda Gece Sesleri dizisinde başrol oynadı, Balkan Düğünü'nde rol aldı.

Sanatçı, son zamanlarda yayında olan Kırgın Çiçekler dizisinde Toprak rolüyle ekranlarda. 2021 yılında Yeşilçam dizisi oyuncunları arasında yer aldı

Yetkin Dikinciler (Reha) kimdir?

Usta oyuncu ve seslendirme sanatçısı Yetkin Dikinciler 1969 doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Tiyatro eğitimi aldı. Babam ve Oğlum filmindeki Salih rolüyle ve Mavi Gözlü Dev filmindeki Nazım Hikmet rolüyle akıllara kazındı.

Yetkin Dikinciler'in Ödülleri

2008 yılında Mavi Gözlü Dev filminde Nazım Hikmet rolüyle Sadri Alışık Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü

2005 yılında Babam ve Oğlum filmindeki Salih rolüyle Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği Oyunculuk Ödülleri'nde Jüri Özel Ödülü, 

2007 yılında Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği Oyunculuk Ödülleri'nde Mavi Gözlü Dev filmindeki Nazım Hikmet eolüyle En İyi Erkek Oyuncu Ödülü

Altan Erkekli kimdir?

1955 doğumlu usta sinema, TV ve tiyatro oyuncusu Altan Erkekli, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nde eğitim aldı.  

Bu eğitimi esnasında öğrencilerin hazırlandığı Kopernikli Yüzbaşı oyununa başrol oyuncusu gelemedi. Rolü Altan Erkekli canlandırdı ve galanın sonrasında Rutkay Aziz'in "AST (Ankara Sanat Tiyatrosu) gemisine hoş geldin" sözleriyle profesyonel hayata adımını attı.

Devlet Tiyatroları'nda Çocuk ve Gençlik Tiyatroları biriminde çalıştı. Onu Susam Sokağı'nda "Edi"nin sesinden de hatırlayabilirsiniz.

Beşiktaş Kültür Merkezi'ne (BKM) katıldı, Bir Demet Tiyatro'da yer aldı. Vizontele filminde Demet Akbağ ve Yılmaz Erdoğan'la beraber başrol olarak oynadı.

Selin Kahraman (Aysel) kimdir?

Selin Kahraman Hacettepe Üniversitesi'nde Devlet Tiyatro Konservatuarı'nda Tiyatro eğitimi aldı. Bay Yanlış dizisinde Derin rolünde oynadı. Beni Bırakma dizinde ise İnci rolünü canlandırdı. 

Onur Bilge kimdir?

1983 yılında dünyaya gelen Onur Bilge Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakükltesi Oyunculuk mezunu. Woyzeck oyunundaki performansıyla 2011 yılında Arda Kanpolar En İyi Oyuncu Ödülü'nü kazandı. 

Kırık Kanatları, Çalıkuşu, İncir Reçeli 2, Gamsız Hayat, Vahyin İzinde, Eksik sayfalar gibi dizi ve filmlerde rol aldı.


BENZER YAZILAR

Anne With An E Dizisi

Anne With An E dizisinin konusunu, izleyici yorumlarını, hakkında bilinmeyenlere sizler için derledik. Keyifli okumalar.

Marvel Sinematik Evreni Geri Döndü: Black Widow

2 yıllık bir aradan sonra Marvel Sinematik Evreni beyaz perdeye geri döndü. Scarlet Johansson’ın başrolünü oynadığı, Marvel’ın 4. fazını başlatan Black Widow filmi neyi anlatıyor ve tüm bunlar MCU’nun geleceği için ne anlam ifade ediyor?


Paylaş