Tuğçen Salkıç

Boğaziçi Üniversitesi

13 Yazı

Bir Ayrık Otunun Hikâyesi: Duru Olmak

Nükhet Duru'nun hayat hikâyesine odaklanan ve Netflix’te yayınlanan ilk Türkiye belgeseli olan “Duru Olmak” üzerine detayları ve fikirlerimizi sizlerle paylaştık.

İZLE

Gökkuşağının Birleştirici Renkleri: Öneri LGBT+ Filmleri

Aşkın sınır tanımadığını, engellenemeyeceğini anlatan dört muhteşem film: "Call Me By Your Name", "Disobedience", "And Then We Danced" ve "Portrait Of A Lady On Fire" filmlerine yakından bakalım. #AşağıBakmayacağız

İZLE

Absürt ve Fantastik Bir Dünya: Tim Burton Filmleri

Oldukça özgün tarzı ve gotik karakterleri ile öne çıkan başarılı yönetmen Tim Burton’ın “Dumbo”, “Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları” ve “Alice Harikalar Diyarında” filmleri.

İZLE

PROM’u İzlemeniz İçin 5 Muhteşem Sebep

Meryl Streep, Nicole Kidman gibi muhteşem oyunculuklar ile rengârenk ve ışıltı dolu bir atmosferin sunulduğu Netflix’in yeni yapımı PROM’u izlemeniz için 5 önemli sebebi sizler için derledik.

İZLE

GAİN Belgesel ve Program Önerileri

Yaşamın yoğun temposunda birkaç dakikalık programlara şöyle bir göz atayım diyenler için GAİN yapımları...

İZLE

Undine: Mitolojik Bir Su Perisinden Beyaz Perdeye

2020 İKSV Film Festivali ile Türkiye’de gösterime giren “Undine” filminin konusuna ve mitolojik göndermelerine yakından bakalım.

İZLE

İzlemeden Geçmemeniz Gereken 3 Muhteşem Animasyon Filmi

Coco, Inside Out ve Mary and Max filmlerinin konularına, yapım ve seslendirme kadrosuna ve daha pek çok detaya hep birlikte göz atalım.

İZLE

İzlemeden Geçmemeniz Gereken 3 Animasyon Filmi-2

Birbirinden yaratıcı senaryolara ve muhteşem görsellere sahip 3 animasyon filmini daha sizler için derledik.

İZLE

Türk Sinemasının Özgün Yapımları: Ağır Roman, Vicdan ve Aaahh Belinda!..

Türk sinemasının kült filmleri arasında yerini alan bu yapımların konuları, oyuncu kadrosu ve özgün yanlarına hep birlikte bakalım.

İZLE

Ratched: Bir Manipülasyon Ustası

Yönetmen koltuğundaki Ryan Murphy'nin dokunuşları ve Sarah Paulson'ın muhteşem oyunculuğu ile öne çıkan Ratched'ın konusu, oyuncuları ve hakkında az bilinenler.

İZLE