2015 yapımı The Longest Ride ( Seninle Bir Ömür) filminin konusunu, fragmanını, izleyici yorumlarını sizler için derledik. Keyifli okumalar.

The Longest Ride Filmi Hakkında 

Yapıt Nicolas Sparklas'ın aynı adlı romanından uyarlanmıştır; 20th Century Fox tarafından 10 Nisan 2015'te gösterime girmiştir. Seninle Bir Ömür filmi dünya çapında toplam 62.944.815$ hasılat elde etmiştir.

Nicolas Sparklas'ın diğer eserleri hakkında detaylı bilgi için sitemizdeki yazıyı inceleyebilirsiniz.

Tür: Romantik / Dram 

Yönetmen: George Tillman Jr.

IMDb: 7/10

Beyazperde: 3.4/5 

Rotten Tomatoes: %31 

The Longest Ride Filmi Konusu 

Luke Collins (Scott Eastwod) profosyonel boğa biniciliği yapmaktadır. Bir yarışta geçirdiği kazadan bir sene sonra ilk defa bir yarışa katılacaktır. Kazadan sonra boğa biniciliğini sağlığı için bırakması gerekmektedir ancak o iyi bir sıralamaya girmeye kararlıdır. 

O yarışı izlemeye Sophia Danko (Britt Robertson) arkadaşlarının ısrarı ile gelmiştir. Sophia sanat ile ilgilenmektedir ve üniversite öğrencisidir. Sophia iki ay sonra şehirden taşınacak ve staja başlayacaktır. 

Sophia ile Luke tanışırlar. İlk randevularına çıktıktan sonra evlerine dönerken ormanlık alanda kaza yapan Ira adlı yaşlı bir adamı hastaneye yetiştirirler. Luke Ira'yı arabadan çıkarırken Ira Sophia'dan yanında mektupların olduğu kutuyu almasını ister. Sophia hastaneye Ira'yı ziyarete gider ve Ira'nın karısı Ruth için yazdığı aşk mektuplarını birlikte okurlar.

Ruth ve Ira'nın aşk hikayesi 1940 senesinde tanışmaları ile başlar. Sophia Ira'yı hastaneden çıktıktan sonra da ziyarete sık sık gider. Luke ile Sophia'nın arası bozuktur. Sophia sağlığı için Luke'dan boğa biniciliğini bırakmasını ister. Luke ise Sophia'nın staja gitmesi ile ilişkilerini yürütmenin zor olduğunu düşünmektedir. 

Ira huzurevinde hayatını kaybeder. Ira'nın avukatı Luke ve Sophia'yı Ira'nın düzenlediği bir açık arttırmaya çağırır. 

The Longest Ride Filmi Fragmanı 

The Longest Ride Filmi Oyuncuları 

Britt Robertson - Sophia Danko

Alan Alda - Ira Levinson

Scott Eastwood - Luke Collins

Oona Chaplin - Genç Ruth

Melissa Benoist - Marcia

Jack Huston -  Genç Ira

Lolita Davidovich - Kate Collins

Tiago Riani - Luiz

The Longest Ride Filmi İzleyici Yorumları 

Yorumlar IMDb'den alınmıştır.

Yapılan incelemelerden çok daha iyi. Diğer Nicolas Sparks filmlerini beğendiyseniz bence bu filmi de beğeneceksiniz. Senaryo heyecan verici, sinematografi çok iyi. Bence izlemelisiniz. (carierandolph)

Tavsiye etmekte tereddüt etmeyeceğim film. Scott Eastwood'da babasının izinde. Oyunculuklar başarılı. Güzel bir film, izlemelisiniz. (patsworld)

Biraz klasik bir film ama yine de izlemekten keyif aldım. Güzel bir aşk hikayesi. (reemhasan-58474)

Notebook filmine çok benziyor, zaten aynı yazarın eserinden uyarlanmış. Ortalama bir filmdi. (Buddy-51)

The Longest Ride Filmi Hakkında Bilinmeyenler 

Kaynaklar 

https://www.imdb.com/title/tt2726560/

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Longest_Ride_(film)


BENZER YAZILAR

Kulüp (2021) Dizisinin İkinci Kısmı Yayınlandı

5 Kasım'da Netflix'te yayınlanan Kulüp dizisinin konusu, oyuncuları, yorumları, hakkında bilinmeyenleri ve güncel 2. sezon haberleri.

Anna Karenina (2012)

Tolstoy'un ölümsüz eserinden uyarlanan Anna Karenina film incelemesi.


Paylaş