2022 yapımı ve şu an Netflix'te yayınlanan "The 7 Lives of Lea" (Lea'nın 7 Yaşamı ) dizisinin konusunu, fragmanını, izleyici yorumlarını sizler için derledik. Keyifli okumalar.

Sezon: 1 

Bölüm Sayısı: 7 

Yönetmenler: Émilie Noblet, Julien Despaux

Yapım Yılı: 2022 

IMDb: 7.5/ 10

Rotten Tomatoes: %67 

FilmAffinity: 6/10 

The 7 Lives of Lea Hakkında

2022 yılı yapımı dizi toplam 7 bölümden oluşuyor ve her bir bölüm yaklaşık 40-45  dakika sürüyor. Yapıt Natael Trapp'ın "Leo Belamı'nın Yedi Yaşamı'ndan" uyarlanmıştır.

The 7 Lives of Lea Konusu

Dizi 17 yaşındaki Lea’nın kayalıklarda gittiği bir parti sahnesi ile başlıyor. Lea bize orada kendi hissettiklerini ya da daha doğrusu kendi hissedemediklerini anlatıyor. O sırada arkadaşından gizlice aldığı hapları kullanmak için yalnız kalacagı bir yere gidiyor ve orada bir ceset buluyor. Cesetin üstünde de gümüş bir bileklik var. Ailesinin gelmesi ile polis istasyonundan evlerine gidiyorlar. Odasına gidiyor uyuyup uyandığında Ismael’in bedeninde 1991 senesinde uyanıyor ve ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Gümüş bilekliği görünce cesetin Ismael’e ait olduğunu anlıyor.

Ismael’in arkadaşları ise Lea’ya tanıdık geliyor. Aslında Lea’nın anne ve babasının gençlik halleri. Onu anne babası, Ismael ve birkaç tanıdık kişi daha var.

Lea 7 gün boyunca uyuyup uyandığında 1991 yılı ile 2021 yılı arasında iki farklı hayat yaşamaya başlıyor. Lea Ismael’in ölümüne engel olmak istiyor. Geçmişte yaptığı şeyler bugunu de değiştiriyor bu yüzden çok dikkatli olmalı. Bu sırrı ise sadece en yakın arkadaşı ile paylaşıyor, annesine söylüyor ama annesi ona inanmıyor. Lea Ismael’in ölmesine engel olabilecek mi? 

The 7 Lives of Lea Fragman

The 7 Lives of Lea Oyuncuları

Raïka Hazanavicius - Lea 

Khalil Ben Gharbia- Ismael 

Marguerite Thiam

Maïra Schmitt

Rebecca Williams

Théo Fernandez

Samuel Benchetrit

Mélanie Doutey

The 7 Lives of Lea İzleyici Yorumları

Yorumlar IMDb’den alınmıştır.


BENZER YAZILAR

2022 Cannes Film Festivali'nden Öne Çıkan Beş Film

2022 Cannes Film Festivali'nden öne çıkan farklı seçkilerden Kurak Günler, Armageddon Time, Decision to Leave, Aftersun ve Three Thousand Years of Longing filmleri hakkında bilgiler.

Bir Anti-Kahramanların Hikayesi: SAYGI

“Dünyanın sınavı SAYGI ’dır.’’. Bu Salı sezon finaline giren Saygı dizisini özeti ve eleştirileriyle inceleyelim.


Paylaş