Türkiye'nin en önemli sinemacılarından Ümit Ünal’ın merakla beklenen filmi Aşk, Büyü Vs. 22 Mayıs’tan itibaren MUBI’de sinemaseverlerle buluşuyor. Film hakkında bilgiler.

Aşk, Büyü Vs. Filminin Konusu

Büyükada’da yaşayan iki ailenin çocuğu Eren ve Reyhan, gençliklerinde büyük bir aşk yaşamışlardır. Aileleri bu ilişkiyi duyar duymaz onları ayırır. Varlıklı bir ailenin kızı olan Eren, yıllar sonra adaya döner.

Reyhan’ın o gittikten sonra yaşadıklarına dair hiçbir fikri yoktur. Reyhan’ı bulur, artık kimseleri umursamadan duygularını özgürce yaşamak istemektedir. İki kadın Büyükada’da tek günlük bir yolculuğa çıkar. Aşka, büyüye, toplumsal baskılara ve umuda dair öğrenecekleri vardır.

Aşk, Büyü, Vs. Büyükada’da doğup büyüyen, farklı sosyoekonomik sınıflardan gelen Eren ve Reyhan’ın yıllar sonra yeniden alevlenen aşkının etrafında kurulan bir film. Baharın getirdiği umudu taşıyan, adanın verdiği özgürlük duygusunu hissettiren, ilham verici bir aşk öyküsü.

Fragman: Aşk, Büyü Vs 

Hangi Platformda?

Aşk, Büyü Vs. , 22 Mayıs 2021 tarihinden itibaren sadece MUBI’de izlenebilir.

Filmin Oyuncuları ve Yapımcısı

Selen Uçer, Ece Dizdar, Ayşenil Şamlıoğlu, Emrah Kolukısa, Uygar Özçelik ve yapımcısı Tayfur Aydın

Çevrimiçi Gala

Filme özel hazırlanan Çevrimiçi Gala ise 22 Mayıs Cumartesi akşamı 20:30’da başlayacak. Muammer Brav’ın sunumuyla gerçekleşecek kırmızı halı seremonisine Ümit Ünal’ın yanı sıra filmin oyuncuları Selen Uçer, Ece Dizdar, Ayşenil Şamlıoğlu, Emrah Kolukısa, Uygar Özçelik ve yapımcısı Tayfur Aydın katılacak.

22 Mayıs Cumartesi günü 20:30’dan itibaren MUBI YouTube kanalı üzerinden izlenebilecek gala, film ekibini pandemi döneminde aynı ekranda buluşturacak. Gala için davetiyenizi MUBI üzerinden temin edebilirsiniz.

Ödülleri

Büyük heyecan uyandıran film, 39. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma’da Altın Lale’nin yanı sıra En İyi Senaryo ödülüne layık görülürken, başrol oyuncuları Selen Uçer ve Ece Dizdar’a En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandırdı.

MUBI Platformu Nedir?

MUBI, seçkiye dayalı bir film izleme platformu. Her gün yeni filmler eklenerek büyüyen zengin bir koleksiyon. 10 milyonun üzerinde üyeye sahip bir sinema topluluğu.

Dünya Sineması'na ait özel, seçkin filmleri izlemek isteyenlere en iyi alternatifleri öneren, izleyicilerin farklı yerlerde yayınlanmayan filmleri bulabilecekleri bir platform.

Ayrıntılı bilgiyi bu linkteki "Mubi Platformu" adlı yazımızdan okuyabilirsiniz.

 


BENZER YAZILAR

Life in a Day: Hayattan Bir Gün 2020 Belgesel Filmi

2011 yılında yayınlanan aynı adlı belgesel filminin devamı niteliğindeki Youtube özel yapım uzun metraj filmi ile ilgili detaylar.

Disney'den Atatürk Dizisi Geliyor (2023)

Mehmet Ada Öztekin'in yönetmen koltuğuna oturacağı Atatürk dizisinde  Aras Bulut İynemli, Emma Watson yerli ve yabancı bir çok ünlü isim yer alacak. Dizinin yayın tarihi, oyuncuları, fragmanı ve diğer tüm detaylar.


Paylaş