İrem Sümer

Yıldız Teknik Üniversitesi

9 Yazı

Güzelçamlı: Çam Ağaçları Arasında Huzurlu Bir Kaçamak

Güne batımının bir başka güzel olduğu, denizin pırıl pırıl parladığı, yemyeşil dağlarından inen çam ağacı ve kekik kokularıyla günün başladığı huzur dolu bir yerleşim yeri Güzelçamlı.

GİT

Bangkok’un Yüzen Çarşıları

Ürünlerin teknelerden satıldığı ve turistik cazibe merkezleri olarak hizmet veren Yüzen Çarşılar yerlilerin ve turistlerin nehir kenarında alışveriş kültürünü deneyimlemelerini sağlıyor.

GİT

Avrupa'nın En Eski Kahve Evi: Caffe Florian

Venedik'te bulunan Avrupa'nın en eski ve en modern kahvesi olan, sanatın ve tarihin harmanlandığı bir mekan Caffe Florian 1720’den itibaren ünlü sanatçıların buluşma noktası haline gelmiş bir kahve evi.

GİT

Şirin Bir Dağ Köyü: Şirince

Dağların arasına kurulmuş, taştan yapılmış eski Rum evleri, üzüm bağları, zeytin, mandalina, incir ağaçları ve film setine benzeyen sokakları ile adının hakkını fazlasıyla veriyor Şirince köyü.

GİT

Makedonya'nın İncisi: Ohri

Tanrı’nın cenneti yaratırken bir damlasını yeryüzüne düşürdüğü, o damlanın düştüğü yerin de Ohri olduğu rivayet edilirmiş. Doğal güzelliği, tarihi ve kültürel mirası ile Ohri UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alıyor.

GİT

Doğa En Güzel Renklerini Sergiliyor: Arapapıştı Kanyonu

Doğanın en güzel renklerini sergilediği Aydın'da bulunan Arapapıştı Kanyonu son zamanlarda turistlerin uğrak noktası. Güzelliğiyle büyüleyen kanyonun tarihçesini ve kanyonda yapılabilecek etkinlikleri sizin için derledik.

GİT

Seferihisar: Türkiye’nin “Citta Slow”u

Türkiye’nin ilk “Sakin Şehir” ünvanına sahip ilçesi olan Seferihisar; çiçeklerle donanmış sokakları, taş evleri, harika doğası ve küreselleşmeye rağmen bozulmamış kendine has kültürü ile ziyaretçilerini hayran bırakıyor.

GİT

Hollanda'nın Rengarenk Kasabaları: Volendam - Edam - Marken

Amsterdam'a çok yakın konumda bulunan, güzel sokakları, rengarenk evleri, sanat ve tasarım kokan ambiyansı ve yemyeşil kırlarıyla Volendam, Edam ve Marken ziyaretçilerine görsel bir şölen yaşatıyor.

GİT

Dilek Yarım Adası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı: Kuşadası'nda Bir Cennet

Cennet güzelliğinde olan Dilek Yarım Adası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı hakkında bilgiler

GİT