Bilim, aşk, arkadaşlık ve ürkütücü gerçeklerle dolu bir dizi

Sizleri gerçeklik payı olduğunu varsaydığımızda içimizi ürperten bir diziyle tanıştırmak istiyoruz.

Biohackers dizisi nerede yayınlanıyor?

Bilim kurgu ve gerilim türlerini harmanlayan, araya aşk ve arkadaşlığı iliştiren devamında intikamın soğuk servis edildiği Alman yapımı bir Netflix dizisi Bio Hackers.

Christian Ditter, dizinin yaratıcısı, yürütücüsü ve yönetmeni konumunda. Ona yapımcı koltuğunda Jens Obrerwetter ve Jake Coburn gibi büyük isimler eşlik etmekte.

Biohackers dizisi kime göre? İzlemeye gerçekten değer mi?

Biraz biyolojiye ve deneylere meraklıysanız, dünyada bilmediğimiz gizli gerçekler olduğunu düşünüyorsanız bu dizi gerçekten tam size göre. Kuşkularınızı tetikleyerek, sizi aşk rüzgarında savuracak, intikam duygusuyla kavuracak bir dizi. 

Biohackers Fragman

Biohackers konusu ne?

Konusundan bahsetmek gerekirse; Mia geçmişte yaşadığı bir aile trajedisinin arka perdesine takılmış ve gerçeğin peşinde koşmak isteyen bir biyoloji öğrencisi. Almanya’nın en iyi üniversitesinden birine girerek bir profesör ile bağlantı kurmaya çalışmaktadır. Biyolojik saldırı teknolojisiyle çok ilgilidir arzuladığı intikam duygusu onu yasadışı genetik deneyler dünyasına dahil olmasına sebep olur. 

Peki ya gerçekse?

İşte dizinin en can alıcısı noktası burası. Ya gerçekse? 

Genetik hastalıklara tedavi bulunmak için çıkılan bu yolda feda edilen çocuklar, aileler ve kişilerden habersiz yapılan deneyler…

En büyük silahlanma sence nedir?

Biyolojik bir saldırı olabilir mi?

Gerçek seni özgürleştirir. Dizi tam olarak bu cümleyle özetlenebilir. Bu cümleyi biraz irdelediğinde farklı sonuçlar elde edilebilir. Gerçek bir ruhu özgürleştirebilir mi? 

"Asıl gerçek şu ki, gelecek algoritmaları kurup yöneten insanların hakimiyetinde kalacak. En azından yapay zeka, insan beyninin tüm derinliklerini incelemiş olan bilim onları alt edene ve hakimiyeti ele geçirene dek." Y. N. Harari

Etik ve Ahlak duygunuz biohackers’la savaşacak

Akıllı implantlar, DNA’ya dayalı iyileştirmeler, izinsiz yapılan deneyler, deneylere kurban giden sayısı azımsanamayacak kadar fazla olan insanlar... 

Yüksek performanslı protezler, insan hafızasını geliştirecek vaadiyle ortaya çıkan bileşenler sayesinde gelecekte her birey bio – yükselmenin etkisinde kalacak gibi görünüyor. 

Siz bilim kurgu macerasının merdivenlerinden çıkarken etik ve ahlak duygunuz size tam da bunları düşündürerek, çıktığınız tüm merdivenleri ürkerek geri indirecek.

Diziyi izlerken etik duygunuzu sessize alarak, korkularınız her gün yüzüne çıktığında kenara atarak, merak duygunuzun ağırlığıyla izlemeye hazır olun. İhanet rüzgarının sizi ele geçirmesine izin verin.

Karakterlere bir göz atalım.

Biohackers dizisinin oyuncuları

Luna Wedler/ Mia

Dizinin başrol oyuncusu olan Mia, erkek kardeşinin gizemli ölümünü aydınlatmayı amaçlamaktadır. Almanya’nın en iyi üniversitelerine girerek Tanja Lorenz’ı ifşa etmek için elinden geleni yapar. Ne tuhaftır ki erkek arkadaşı Lorenz’in sağ kolu Jasper’dır.

Jessica Shwarz/ Prof. Lorenz

Ünlü bir biyolog olan Lorenz, insanlığın kaderini değişterecek bir proje yürütmektedir. Başarısız sonuçlar elde eden ve sonuçları bir şekilde gizleyen profesör’ün bu sefer ki sınavı Mia’dır.

Adrian Julius/ Jasper

Freiburg üniversite öğrencilerinden biri olan Jasper aynı zamanda Profesör Lorenz’in asistanlığını yapmaktadır. Kendi iyiliği ve çıkarı için Lorenz’le ters düşmesi onun sonunu getirebilir. Mia’nın erkek arkadaşıdır. 

 

Jing Xiang/ Chen-Lu Ve S. Jakob Doppelbauer/ Ole

Mia’nın ev arkadaşları ve kahramanları. İkisi de çok farklı ve diziye renk veren karakterler.

Birçok durumdan Mia’yı kurtararak zekalarını ve cesaretlerini seyirciye geçirmeyi başarıyorlar.

 

 


BENZER YAZILAR

Türk Uyarlama Dizileri: Sadakatsiz ve Bizim Hikaye

Neden uyarlama dizi yapmayı tercih ediyoruz? Uyarlama dizi yapmanın riskleri nedir? Toplumsal ögeler uyarlama dizilere nasıl ekleniyor?

Oppenheimer: Christopher Nolan'ın Yeni Filmi

21 Temmuz 2023'te vizyona girecek olan, Christopher Nolan merakla beklenen yeni filminin ilk tanıtımı yayınlandı. Film, yıldız oyuncu kadrosuyla öne çıkıyor.


Paylaş