Mehmet Ada Öztekin'in yönetmen koltuğuna oturacağı Atatürk dizisinde  Aras Bulut İynemli, Emma Watson yerli ve yabancı bir çok ünlü isim yer alacak. Dizinin yayın tarihi, oyuncuları, fragmanı ve diğer tüm detaylar.

Disney Plus, Türkiye'ye gelmek için hazırlanıyor. Mehmet Ada Öztekin tarafından Disney+ için oluşturulan Atatürk dizisi, yakında dijital platformda yayınlanacak. 

Türü: Tarih

Yönetmen: Mehmet Ada Öztekin

Süre: Ortalama 45-60 dk

Yayın Tarihi: 2023

Atatürk Dizisi Disney Plus

Mini internet dizisi bir Türk yapımı ve başrollerinde Aras Bulut İynemli, Emma Watson gibi isimler birlikte yer alacak. Yönetmenliğini ise Kaybedenler Kulübü, 7. Koğuştaki Mucize gibi filmlerin de yönetmenliğini üstlenmiş olan Mehmet Ada Öztekin yapacak. 

Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını anlatan dizinin ilk sezonunun 6 bölüm olması planlanıyor. 

Disney+ ise 14 Haziran 2022'de ülkemizde yayına başlayacak. Uzun süredir proje aşamasında olan Atatürk dizisi de platformun ilk yatırımlarından. 

Atatürk Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Disney+'ta yayınlanacak Atatürk dizisi için ilk sezonun yayın tarihi Cumhuriyet’in 100. yılı olan 2023. Fakat net tarih henüz bilinmiyor. 

Atatürk Dizisi Oyuncuları

Aras Bulut İynemli 

Atatürk Dizisi Oyuncuları

Mustafa Kemal Atatürk'ü canlandıracak. 

Emma Watson

Atatürk Dizisi emma watson

Harry Potter ile ün yapmış olan oyuncu Emma Watson'ın hangi rolde oynayacağı bilinmiyor. 

Atatürk Dizisi Müzikleri

Dizinin tema müziğini, Interstellar, Aslan Kral, Kara Şövalye Üçlemesi gibi başarılı yapımlarda yer alan Oscar ödüllü Hans Zimmer besteleyecek. 


BENZER YAZILAR

Satranç Dünyasında Bir Devrim "The Queen's Gambit"

Henüz çocukken satrançta büyük bir yeteneği olduğu keşfedilen Beth Harmon’un, nasıl dünyaca ünlü bir oyuncu olduğunun hikayesini anlatan mini diziyi sizler için inceledik.

Ölümsüz Bir Sistem Eleştirisi: Modern Times

Sessiz sinemanın ustası olarak görülen Charlie Chaplin'in işçilerin sorunlarına dikkat çektiği eşsiz filmi Modern Times hakkında genel bilgiler, konusu ve sahnelerin ayrıntılı incelemesi.


Paylaş