Çok sevilen fantastik film serisi Harry Potter'ın muhteşem ekibi, serinin 20. yılı şerefine özel bir bölümde bir araya geliyor.

HBO, bu yıl Mayıs ayında Friends dizisi için bir "Reunion" bölümü yayınlamıştı. Dizinin hayranları buna çok sevinmiş ve duygusal anlar yaşanmıştı. Yine HBO, bu sefer de gelmiş geçmiş en iyi fantastik film serilerinden birinin "Reunion" bölümü için çalışmalar yapıyor. 

Harry Potter serisinin ilk filmi Harry Potter ve Felsefe Taşı, 2021 yılında 20. yaşını kutladı. Son filmi olan Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2, 2011 yılında vizyona girmişti. Bu da, serinin 10 yıl önce hayranlarına veda ettiği anlamına geliyor. 

Harry Potter serisinin 20. yılı anısına bir şeyler yapılacağı fikri birkaç ay önce Warner Bros. tarafından duyurulmuştu. Hayranlar çok heyecanlansa da kimse, filmin yıldız oyuncularının bir araya geleceği bir etkinliği düşünmüyordu. 

Return To Hogwarts Nedir?

20. yıla özel olarak hem tüm yapım ekibi hem de oyuncu kadrosu HBO Max’te yeniden buluşuyor. 2022 yılının daha ilk gününde yayınlanacak özel bölümde Daniel Radcliffe, Emma Watson ve Rupert Grint geri dönüyor. 

Hem çocukların hem de yetişkinlerin gözdesi Harry Potter serisinin büyülü okulu Hogwarts, 11 yaşına girince mektubunu almayı hayal eden herkes için kapılarını tekrar açıyor. Üstelik serinin ilk filmi olan "Harry Potter ve Felsefe Taşı"nın vizyona girdiği aynı günde. 

Harry Potter 20. Yıl Özel Program Ne Zaman?

Bu özel bölümü 1 Ocak 2022’de "Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts" ismiyle HBO Max’te izleyebileceğiz. 

Harry Potter Özel Bölümünde Kimler Var?

Harry, Hermione ve Ron olarak izlediğimiz Daniel Radcliffe, Emma Watson ve Rupert Grint başta olmak üzere seride rol alan Robbie Coltrane, Jason Isaacs, Gary Oldman, Helena Bonham Carter, Imelda Staunton, Tom Felton, James Phelps, Ralph Fiennes, Evanna Lynch, Ian Hart, Alfred Enoch, Matthew Lewis, Oliver Phelps, Mark Williams, Bonnie Wright ve daha pek çok isim bu özel bölümde sevenleri ve özleyenleri ile buluşacak. Serinin 8 filminde yer alan birçok ismi burada da göreceğiz.

Aynı zamanda serinin ilk iki yapımı olan Felsefe Taşı ve Sırlar Odası filmlerinin yönetmenliğini yapan ve tüm Harry Potter filmlerinin yapımcılığını üstlenen Chris Columbus da Return to Hogwarts bölümünde yer alacak. 

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts Hakkında

Retrospektif olarak adlandırabileceğimiz bu özel bölüm, film serisinin hayranlarını yıllar sonra yeniden Harry Potter evreninde, gizemli ve büyülü bir yolculuğa çıkarıyor. Bu yapım aynı zamanda oyuncuların seri ile ilgili yeni ve çok özel röportajlarını yayınlayacak. 

İzleyiciler, Return to Hogwarts bölümü ile, serinin yapım süreci hakkında daha fazla bilgi edinebilecek. Aynı zamanda Harry Potter serisinin oluşturduğu mirası, dünya çapında edindiği hayran kitlesinin zihinlerine ve kaplerine nasıl dokunduğunu, onların hayalleri üzerindeki etkilerini kutlayacak. Oyuncular ve film ekibi, yapımların çoğunun çekildiği Hogwarts setini ziyaret edecek ve eski günleri yad edecek. 

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts Fragman

Harry Potter: Return to Hogwarts Yeni Fragman


BENZER YAZILAR

Another Round (2020)

Dogme 95 hareketinin kurucu isimlerinden olan Thomas Vinterberg’ün yönetmenliğini üstlendiği Oscar ve BAFTA ödüllü film.

Stand By Me : Benimle Kal (1986)

Çocukluktan-yetişkinliğe geçiş filmlerinin en iyilerinden gösterilen, Stephen King'in kaleminden uyarlanan, komedi ve nostalji dolu bir macera


Paylaş