İlkin Ulu

Boğaziçi Üniversitesi

12 Yazı

Sürdürülebilir Ürün Nedir?

Her geçen gün dünyaya verdiğimiz zarar ne yazık ki katlanarak artıyor. Bu zararın önüne geçmek için kişisel olarak yapabileceklerimizden biri ise hayatımızda sürdürülebilir ürünlere yer vermek. Bu yazımızda bu ürünleri ve özelliklerini ele aldık.

GÖR

Dünyadaki En Tehlikeli Sporlardan Biri: Wingsuit BASE

Bu yazımızda adrenalin arayışında olanlar için bile sınırları zorlayan spor Wingsuit BASE'i inceleyeceğiz.

GİT

Kültürel Hazine: Semerkant

Birçok devlete ve tarihi olaya ev sahipliği yapmış olan Semerkant, mimarisi ve kültürü ile ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor.

GİT

6 Farklı Ülke, 6 İhtişamlı Kütüphane

Kütüphane denince aklımıza gelen soğuk ve sessiz görüntünün dışında kalan, her köşesinde ayrı bir şaheserin bulunduğu bu göz alıcı kütüphaneleri ziyaret ederek edebiyat ve sanatın eşsiz buluşmasının tadını çıkarabilirsiniz.

GİT

Öğrenci Gözünden: Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

Türkiye'nin en köklü üniversitelerinden Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünün dersleri, kampüs hayatı ve mezunların çalıştığı sektörler gibi merak edilen birçok konuyu bu yazımızda ele aldık.

GÖR

İzlanda'nın Doğa Harikası: Snæfellsjökull Milli Parkı

Bu yazımızda büyüleyici kuzey ışıkları ile tanınan İzlanda'nın muhteşem doğa harikaları barındıran Snæfellsjökull Milli Parkı'nı inceledik.

GİT

5 Yıldızlı Kamp Deneyimi: Glamping

Yepyeni bir tatil kavramı olan "Glamping" nedir, kamptan farkı nedir? Türkiye'deki en iyi Glamping alanları ve detaylı bilgiler.

GİT

İstanbul Rahmi Koç Müzesi

Bu yazımızda çeşit çeşit koleksiyonları ve her yaştan ziyaretçilere hitap eden aktiviteleri ile dikkat çeken İstanbul Rahmi Koç Müzesi'ni inceleyeceğiz.

GİT

Güneşe Dönük Tanrıları ile Nemrut Dağı

Bu yazımızda Türkiye'nin simgelerinden Nemrut Dağı'nı ve bu bölgenin kültürel mirasını ele aldık.

GİT

Derinlerde Yatan Dünya: Su Altı Müzeleri

Dalış takımlarınızı toparlayın ve maceraya hazır olun. Dünyada sınırlı sayıda bulunan su altı müzelerinden 6 tanesini sizin için derledik.

GİT