Edip Akbayram ve Christian Blackshaw olmak üzere iki konser, bir David Bowie filmi ve Ayşe Kulin'in romanından uyarlanan oyun ile haftanın kültür-sanat etkinlik önerileri.

Edip Akbayram

Tür: Konser

Tarih: 11 Şubat 2022

Saat: 21.00

Yer: Bostancı Gösteri Merkezi

Biletler: www.biletix.com

Edip Akbayram, en özel repertuvarı ve efsaneleşmiş şarkıları ile 11 Şubat'ta Bostancı Gösteri Merkezi'nde sevenleriyle buluşuyor. 

Stardust 2020

Tür: Film Gösterimi

Yönetmen: Gabriel Range

Oyuncular: Johnny Flynn, Marc Maron, Jena Malone

Tarih: 10 Şubat 2022

Saat: 21.00

Yer: Hope Alkazar

Biletler: www.mobilet.com

Müzik tarihinin en büyük ikonlarından David Bowie ve onun ikinci kişiliği Ziggy Stardust'ın biyografik filmi, 10 Şubat'ta Hope Alkazar'da gösterilecek. 

1971'de 24 yaşındaki David Bowie, Mercury Records yayıncısı Ron Oberman ile Amaerika'ya ilk yolculuğuna çıktı fakat kendisinin henüz hazır olmadığı bir dünyayla karşılaştı. Maskenin altındaki gerçek genci anlatak Stardust, ilham veren anların perde arkasına bir bakış sunuyor.

Adı: Aylin

Tür: Tiyatro

Yazan: Ayşe Kulin

Uyarlayan: Zeynep Avcı & Doğu Yaşar Akal

Yapımcı: Tuba Ünsal

Yönetmen: Doğu Yaşar Akal 

Oyuncular: Tuba Ünsal, Aylin Aslım, Özgürcan Çevik, Selen Domaç, Ece Yüksel, Hande Subaşı, Ali Yoğurtçuoğlu, Gökçen Gökçebağ, Korhan Başaran, Kağan Uluca, Sedat Can Güvenç

Tarih: 16 Şubat 2022

Saat: 20.30

Yer: Zorlu PSM - Turkcell Sahnesi - İstanbul

Biletler: www.passo.com.tr

Ayşe Kulin’in, yirminci yüzyıl Türkiye edebiyatının en çok satan ve en fazla yabancı dile çevrilen romanlarından biri Adı: Aylin, Doğu Yaşar Akal’ın yönetmenliği ve Korhan Başaran’ın koreografisiyle ilk kez sahneye uyarlanıyor. 

Aylin Devrimel Radomisli Cates’in Tuba Ünsal tarafından canlandırıldığı oyunda başrolleri Aylin Aslım, Özgürcan Çevik, Selen Domaç ve Ece Yüksel ve Hande Subaşı paylaşıyor.

Oyun, 50'lerin İstanbul'unda kabına sığamayan kolejli genç bir kadın olarak karşımıza çıkan, toplumsal normlar ve kendi arzuları arasında sıkışan, Amerikan Ordusu’nu dâhi karşısına almaktan çekinmeyen ünlü bir psikiyatriste dönüşen Aylin’in, Londra, Paris, Lozan ve en nihayetinde 90’ların New York’unda gizemli bir ölümle son bulan baş döndürücü yaşam öyküsünü izleyicilere sunuyor.

Christian Blackshaw - İstanbul Resitalleri

Tür: Konser

Tarih: 10 Şubat 2022

Saat: 20.00

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi the Seed,

Biletler: www.biletix.com

İngiliz piyanist Christian Blackshaw'ın seslendirdiği Mozart sonatları albümü, bugüne kadar ki en iyi 50 Mozart kaydı arasında yer alıyor. Pianist dergisinin "Müzisyenlerin müzisyeni kategorisinde yer almalı" dediği, Londra'da yayınlanan bir yazıda ise yorumculuğu "saf müzikalite ve insanlık" olarak tasvir edilen  Blackshaw, bugüne kadar dünyanın en prestijli salonlarında resital ve konserler verdi. Klasik müziğin önde gelen büyük orkestralarıyla aynı sahneyi paylaştı ve dünyaca ünlü şeflerin batonu altında çaldı. 


BENZER YAZILAR

Julia Child

Yazdığı kitaplar ve sunduğu yemek programlarıyla, Fransız mutfağını Amerikalılara tanıtıp sevdiren Julia Child'ın hayatı.

Dünyanın En Ünlü Şefleri Arasında Yer Alan 5 Önemli İsim

Her restoranın, her mutfağın birer baş tacı var. Dünya tarafından tanınan 5 Şef hakkında bilgiler


Paylaş