Gösterimdeki filmler ve tiyatrolardan, etkileşimli müze gezilerine ve konserlere, öneri etkinlik listesi, tarihleri ve biletleri.

House of Gucci

Tür: Film-Suç

Vizyon Tarihi: 26.11.2021

Süre: 157 dk

Oyuncular: Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jeremy Irons, Jared Leto, 

Biletler: www.cinemaximum.com.tr

House of Gucci Konusu

House of Gucci (Gucci Ailesi) filmi, Maurizio Gucci cinayetinin arkasında yaşanan olayları konu alıyor. Oyuncu kadrosunda ise Lady Gaga, Al Pacino ve Adam Driver gibi ünlü isimleri bir araya getiriyor. 

Filmde hayatına odaklanılan Maurizio Gucci, moda evi olan Gucci'nin kurucusu Guccio Gucci’nin torunu ve onun 1995 yılındaki ölümüyle sonrasında yaşananlara bir bakış sunuyor. Maurizio Gucci'nin eski eşi Patrizia Reggiani, onu öldürmek ile suçlanıyor ve filmde Reggiani'yi Lady Gaga canlandırıyor. 

Patrizia Reggiani'nin Gucci ailesine gelmesiyle dizginlenemeyen hırsı aile mirasını dağıtmaya başlıyor ve pervasız bir ihanet, çöküş, intikam, sonunda da cinayet sarmalını tetikliyor.

Museum Of Motivation

Tür: Müze Gezisi

Yer: Watergarden Museum Of Motivation Ataşehir

Biletler: www.mobilet.com

Museum Of Motivation İçeriği

Museum of Motivation, hayalleri, tasarımı ve teknolojiyi motivasyon konsepti ile birleştiriyor. Aynı zamanda Türkiye'nin ilk interaktif serüveni. 

Müzenin amacı, insanlara tekrar hayal kurdurmak, içindeki o küçük, yaratıcı çocuğu açığa çıkarmak, akıl oyunları sayesinde hiçbir şeyin aslında göründüğü gibi olmadığını öğretmek ve cesaret toplamalarını sağlamak.

Museum Of Motivation'da kendinizi bir anda hayal odasında, bulutların arasında bulabileceğiniz bir tramvaya binebilir, çocukluğunuzun unutulmaz hatıralarına yolculuk yapmak isterseniz zaman tüneline girebilirsiniz. 350.000 topu içinde barındıran ve renk değiştiren havuzda yaratıcılığınızı konuşturabilir, 100 metre yukarıda, gökdelenlerin arasında sanal gerçeklikle yürüyebilirsiniz. 

Süresiz müze için aldığınız biletler bir ay geçerli oluyor. Bu süreç içinde istediğiniz zaman Motivasyon Müzesi'ni ziyaret edebilir, sıradışı deneyimler yaşayabilirsiniz. 

Ağaçlar Ayakta Ölür

Tür: Tiyatro

Yazan: Alejandro Casona

Çeviren: Nedim Saban

Yöneten: Nedim Saban

Oyuncular: Nuri Gökaşan, Nevra Serezli, Burcu Kazbek, Arif Güney, Mahir Akgündoğdu, Oral Özer, Meltem Özlevent

Yer: Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi, İstanbul

Tarih: 18.12.2021

Saat: 20:30

Biletler: www.biletix.com

Ağaçlar Ayakta Ölür Konusu

Sahnelerde görmeyi özlediğimiz Nevra Serezli tekrar tiyatroda!

Alejandro Casona'nın İspanya İç Savaşı'ndan sonra yazdığı oyun, bir yalan dünyasının içinde yaşarken bile aslında bir iyiliğe sığınmanın bir ihityaç olduğunu vurguluyor. 

Oyunda, bir aile çocuklarını uçak kazasında kaybediyor ve onlardan geriye yalnız torunları kalıyor. Bu torunu hırsızlık yaparken yakalayan dede, geleneklerine bağlı bir kişiliğe sahip olduğu için onu affedemiyor ve tüm bağlarını koparıyor. Yıllar sonra büyükannenin hastalanması, torununu tekrar görme isteği doğuruyor. Fakat dede, torunu ile ilgili hiçbir şey bilmediği için, torun rolü oynayacak bir oyuncu tutuyor. Büyükanne durumu sorgulmadan kabul etmişken, gerçek torunun ortaya çıkması işleri karıştırıyor. 

Ağaçlar Ayakta Ölür oyunu daha önce ilk olarak Devlet Tiyatrosu'nda Macide Tanır tarafından sahnelenmişti. Daha sonra farklı bir versiyonu, Yıldız Kenter'in başrolünde olduğu bir filme uyarlandı. 11 yıl sonra bu oyunla sahnelere dönen Nevra Serezli, performansıyla 7 farklı ödül kazandı. 

Oyunun Türkiye'nin farklı şehirlerinde, çeşitli zamanlarda gösterimleri bulunuyor. Ayrıntılara Biletix'in sitesinden ulaşabilirsiniz. 

Woodkid

Tür: Konser

Yer: Zorlu PSM

Tarih: 17.12.2021

Saat: 21.30

Biletler: www.passo.com.tr

Woodkid, Fransız tasarımcı, yönetmen ve müzisyen Yoann Lemoine'nin sahne adı. Kendisi yaptığı müziklerde neofolk, ambient, elektronik müzik ve klasik müzikten kesitler yansıtıyor ve parçalarının tanımını tek bir türe sığdıramadığını söylüyor. 

Woodkid, müziğini, “Sesleri görüntülere, görüntüleri sese çevirmeyi seviyorum. Bu sisteme ‘çeviriler’ diyorum. Genellikle kitaplarda veya internette bulduğum referanslar üzerinden ediğindiğim vizyonlara dayalı bir parça oluşturuyorum ve sadece bu görüntülerin yarattığı hisler üzerinde çalışıyorum." şeklinde anlatıyor. 7 yılın ardından yayınladığı ikinci albümü olan S16'daki parçaları da bu konserinde dinleyicilere sunacak.

Ek bilgi olarak sanatçı, Katy Perry, Taylor Swift ve Lana Del Rey gibi ünlü yıldızların kliplerinde yönetmenlik yaptı. 


BENZER YAZILAR

Haftanın Etkinlikleri 22 Kasım 2021

Haluk Bilginer Pencere oyunu, Audio Koreografi Gazhane, Anadolu Quartet konseri ve Remote Istanbul etkinliğinin detayları.

Topraktan Kadehe: Şarap İçimi

Yemeklerin lezzetini katlayan, tek başına tüketildiğinde de ayrı bir keyif unsuru şarabın içiminde dikkat edilen unsurlar ve kadehin önemi.


Paylaş