Arter'in online olarak düzenlediği sergi turlarından Fazıl Say konserine, Sıla Erkan’ın yönettiği oyundan Nazım Hikmet'in ölümünün 54. yıldönümü için Genco Erkal'ın yazdığı tiyatroya, haftanın etkinlik seçkisi.

Arter'in Seçkileri

Tür: Sanal Sergi Turu

Tarih: 7 ve 21 Şubat 2022

Saat: 19.00-20.00

Kayıt: turlar@arter.org.tr

Arter, eser seçkilerini farklı temalar etrafında bir araya getiriyor ve ekranlar yardımıyla katılımcıların yorumlarına açıyor. Rehberli turlar şeklinde gerçekleşecek olan çevrimiçi etkinlik, hem 7 hem de 21 Şubat'ta iki kez düzenlenecek. Saat 19.00'da yapılacak sanal turlar, güncel sergiler etrafında katılımcıların sanat üzerine düşünmesini sağlayacak. 

Turlar, sınırlı sayıda katılımcı ile birlikte ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Kayıt yaptırmak için turlar@arter.org.tr adresine bir e-posta gönderebilirsiniz. 

İKÜ'de 25.Yıl Fazıl Say Konseri

Tür: Konser

Tarih: 17 Şubat 2022

Saat: 19.00

Yer: Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi

Biletler: biletino.com

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say 17 Şubat'ta İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde sevenleriyle buluşacak. 

Çekil! İtme Beni

Tür: Tiyatro

Yazan-Yöneten: Sıla Erkan

Oyuncular: Çağlar Çeliköz/ Erkin Tüzüner, Dilay Temur/Görkem Genç, Eray Tuzcuoğlu, Fırat Aksal, Hatice Düştegör

Tarih: 15 Şubat 2022

Saat: 20.30

Yer: Apartman Sahne

Biletler: www.mobilet.com

Sıla Erkan’ın yazıp yönettiği "Çekil! İtme Beni" oyunu bize en yabancı gelen insanlık hallerimizin bir postdramatik öyküsü. Seyirciyi, görmediğini sandığı, ama (masalın) aslında kendinde olanların ona ulaşmasına izin vermeye, serinliğin içimize akmasına müsaade etmeye davet ediyor.

Yaşamaya Dair

Tür: Tiyatro

Yazan-Yöneten: Genco Erkal

Oyuncular: Genco Erkal, Tülay Günal

Tarih: 7 Şubat 2022

Saat: 20.30

Yer: Fişekhane Ana Sahne

Biletler: www.biletix.com

Nazım Hikmet'in ölümünün 54. yıldönümü için Genco Erkal'ın uyarlayıp yönettiği oyunda, Tülay Günal da oynuyor. Piyano ve viyolonsel eşliğinde oynanacak oyunda, başta Fazıl Say ve Zülfü Livaneli olmak üzere değişik bestecilerin Nazım şarkıları da seslendirilecek.

Ağırlıklı olarak ozanın Bursa Cezaevi'ndeki yaşamını, eşi Piraye Hanım'a olan tutkusunu anlatan oyun, daha sonra sürgün yılları ve vatan hasretine odaklanarak, destansı yaşamından izlenimlerle noktalanıyor.


BENZER YAZILAR

Hindistan'ın En Özgür Eyaleti: GOA

Hindistan’ın güneyindeki en güzel sahillere ev sahipliği yapan Goa’nın en güzel 3 plajı hakkındaki bilgileri sizin için derledik.

Kadınların köprüsü: Waterloo

Londra'da Thames Nehri'nin ortasında yer alan Waterloo Köprüsü'nün onarımında 350 kadın işçi, 50 erkek işçi çalışmış.


Paylaş