Dasdas'ın beğenilen oyunları Deli Bayramı ve Ağaçtaki Kız Oyunları nerede, ne zaman sahnelenecek?

Usta sanatçı Metin Akpınar’ın süpervizörlüğünde, Mert Fırat ve Didem Balçın’ın da aralarında yer aldığı geniş oyuncu kadrosuyla seyirciye komedinin gücünü yeniden hatırlatan “Deli Bayramı”, 10 Ağustos Çarşamba akşamı sahnelenecek.

Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından uyarlanan ve Ahsen Eroğlu ile Tunahan Çilingir’in birlikte rol aldığı “Ağaçtaki Kız” ise 11 Ağustos Perşembe akşamı tiyatroseverlerle buluşacak.

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunların biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar gişeden ve online olarak Biletix ve Mobilet’ten temin edilebilir.

Deli Bayramı Oyunu Hakkında Bilgiler

Süpervizörlüğünü usta sanatçı Metin Akpınar’ın yaptığı, yönetmenliğini Metin Akpınar ve Mert Fırat’ın beraber üstlendiği “Deli Bayramı”nın zengin oyuncu kadrosunda Alper Baytekin, Ayşegül Cengiz, Büşra Alnıtemiz, Cansu Boz, Didem Balçın, Erdi Güçlü, Hande Özkurt, Kadir Burak Baydar, Mert Fırat, Nila Fırat, Özgün Aydın, Tunahan Çilingir ve Volkan Yosunlu bir araya geliyor.

“Deli Bayramı”, Turgut Özakman’ın 1987 yılında kaleme aldığı, Devekuşu Kabare’nin efsanevi oyunlarından “Deliler”i, orijinaline sadık kalan yeni bir yorumla günümüze taşıyor. Tüm karakterlerin tiyatroyu ele geçirdiği oyunda deliler, 80’li yıllara da göz kırparak komedinin gücünü tiyatroseverlere yeniden hatırlatıyor.

Ağaçtaki Kız Oyunu Hakkında Bilgiler

İlksen Başarır’ın, Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından uyarlayıp yönettiği “Ağaçtaki Kız”da Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir birlikte rol alıyor.

Hikâyesini bir çınarın üzerinden anlatmaya başlayan Ağaçtaki Kız, tam da hayatının geri kalanının geçireceği yeri bulduğu sırada Yunus’la tanışıyor. Oyunun iki kahramanı aşkı, dostluğu, hayalleri, hayal kırıklıklarını, yere düşmeyi, yerden kalkabilmeyi sırlarını paylaşarak dile getiriyorlar.

Başlama saati 21.00 olan oyunların biletleri online olarak Biletix ve Mobilet’’ten ve KüçükÇiftlik Park gişesinden temin edilebiliyor.

 

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu 2022 Programı

10 Ağustos Deli Bayramı – DasDas

11 Ağustos Ağaçtaki Kız – DasDas

17 Ağustos Doğal Afet – Tiyatro Germinal

18 Ağustos Kuşlar – Semaver Kumpanya

23 Ağustos Yaşamaya Dair – Dostlar Tiyatrosu

25 Ağustos Eylül – SıfırPozitif

31 Ağustos Baba Kız – Müjdat Gezen Tiyatrosu

1 Eylül Fanatik – Siyah Beyaz Renkli

2 Eylül Biraz Eksik Yaz Gecesi, Biraz Fazla Rüyası – Kumbaracı50


BENZER YAZILAR

Farklı ve Kolay 6 Sos Önerisi

İster makarnanıza, ister salatanıza, kolay hazırlanışı ve lezzetiyle farklı mutfaklardan 6 çeşit sos tarifi.


Paylaş