Necip Çağhan Özdemir'in ilk filmi Bembeyaz, 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda.

Senaryo yazarlığı ve yönetmenliğini Necip Çağhan Özdemir’in yaptığı Bembeyaz filmi, yönetmenin aynı zamanda ilk uzun metraj filmi. Yapımın başrollerini İnanç Konukçu, Ece Çeşmioğlu ve Mert Fırat paylaşıyor. Film bu yıl 58.'si düzenlenen Altın Portakal Film Festivali'nde yarışmaya hazırlanıyor. 

Bembeyaz Filmi 

Senarist ve Yönetmen: Necip Çağhan Özdemir

Yapımcılar: Ahmet Berk Özdemir, Necip Çağhan Özdemir, Selami Onur, Mustafa Karadeniz ve Arzu Şelale Seyhan

Yapım: Ganador Productions

bembeyaz filmi konusu oyuncuları

Bembeyaz, dünya prömiyerini, Pure White ismiyle geçtiğimiz Haziran ayında Çin'de yapılan 24. Uluslararası Şanghay Film Festivali Ana Yarışması'nda yapmıştı. Türkiye prömiyerini de 2-9 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapacak.

Festivalde yarışacağı kategori ise Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması. Yarışmanın tam tarihi ise 6 Ekim Çarşamba, saat 19.30. Yarışmanın gerçekleşeceği mekan ise Yıldızların Altında 1 (Cam Piramit Yanı).

Bembeyaz, 25 Eylül-2 Ekim arasında İtalya'da gerçekleşecek Bari Uluslararası Film Festivali’ne ve 21 Ekim-3 Kasım tarihlerinde Brezilya’da yapılacak olan Sao Paulo Uluslararası Film Festivali’ne katılacak.

Bembeyaz Filminin Konusu

30’lu yaşlarının ortalarında olan Vural (Mert Fırat), ABD konsolosluğunun karşısında bulunan ve pasaport fotoğrafları çektiği dükkanı idare ediyor. Vural evli ve bir çocuğu var, ailesi de dindar. Kalp hastası olan babası İbrahim de dükkana yardım ediyor. Oğluna her fırsatta iyiyi ve doğruyu öğreten İbrahim, bir sır saklıyor: Aynı mahallede onlarla birlikte oturan Sonay (Ece Çeşmioğlu) ile arasında olan ilişkisini. Vural'ın bunalım geçiren Sonay'dan öğreneceği bilgi ise tüm hayatını birdenbire değiştiriyor.

Bembeyaz Filminin Fragmanı

Bembeyaz Filmi Oyuncuları

Bembeyaz filminin başrollerinde Mert Fırat, İnanç Konukçu ve Ece Çeşmioğlu var. Oyuncu kadrosunun devamında ise Kubilay Tunçer, Rıza Akın, Aydın Yapıcı, Esra Ergün, Gonca Küçükardalı, Ece Ertez, Koray Can Yanaşık, Sencar Sağdıç, Kamer Çelenk, Erdem Kaynarca ve Sarp Tanış yer alıyor. 

Mert Fırat

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu olan Mert Fırat'ı, Kelebeğin Rüyası, Ufak Tefek Cinayetler, Her Şey Seninle Güzel, Arif V 216 gibi yapımlardan tanıyoruz. Kariyerinde birçok televizyon dizisinde ve filmde yer aldı. Başka Dilde Aşk ve Atlı karınca filmlerinin senaryolarını yazdı ve oynadı. Binbir Gece dizisinden sonra popülerliğini kazandı. Bembeyaz filminde ise başrol Vural'ı oynuyor. 

Ece Çeşmioğlu

2015 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olan Ece Çeşmicioğlu, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, İki Aile ve Söz gibi TV dizilerinde oynadı. Son olarak 9 Temmuz'da Netflix'te yayınlanan Geçen Yaz filminde gördüğümüz oyuncu, Bembeyaz dizisinde Vural'ın babası İbrahim'in gizli ilişki yaşadığı Sonay karakterini canlandırıyor. 

Necip Çağan Özdemir Kimdir?

Necip Çağan Özdemir, Bilkent Üniversitesi'nden Uluslararası İlişkiler bölümünü tamamlayarak mezun oldu. Ardından 2011-2016 tarihleri arasında Stella Adler Theater, Ivana Chubbuck Studio ve New York Film Academy'de Tiyatro ve Sinema eğitimi gördü. 

Los Angeles'ta bir süre dizi ve reklam prodüktörlüğü yaptı. Ardından Ganador Prodüksiyon şirketini kurarak kendi filmlerini yazmaya ve yönetmeye başladı. 


BENZER YAZILAR

Just Mercy (Sadece Merhamet) - 2019

Gerçek bir hikayeye dayanan 2019 yapımı Just Mercy (Sadece Merhamet) filminin konusunu, izleyici yorumlarını ve bilinmeyenlerini sizler için derledik.

Gözler Etrafında Şekillenen Bir Hikaye: I Origins

Mike Cahill’in reenkarnasyon, evrim teorisi, din ve spiritüalizm kavramları etrafında şekillenen 2014 yapımı filmi I Origins hakkında genel bilgiler, konusu, dikkat çekici replikleri ve karakter analizleri.


Paylaş