İzlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız üç güzel dizi önerisini sizler için derledik; Lucifer, Poldark ve 11.22.63. dizilerin fragmanları, konuları, müzikleri ve oyuncuları ile ilgili her şey yazımızda bulunuyor. Keyifli okumalar.

1)  Poldark Dizisi

Poldark Dizisi Hakkında

Aidan Turner’in başrolünde olduğu dizi Winston Graham’ın aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Debbie Horsfield tarafından yeniden yazılmıştır. Yayınlandığı süre boyunca birkaç yönetmen tarafından yönetilmiştir. İlk olarak dizinin sekiz bölümü BBC One’da 2015 yılında yayınlanmıştır. 1975 senesinde de Poldark BBC kanalında aynı adla uyarlanmıştır.

Poldark Dizisi Konusu

Dizide 1783 yıllarında Amerikan Bağımsızlık Savaşı'ndan sonra evine dönen Ross Poldark'ın (Aiden Turner) hikayesi anlatılıyor. Yaklaşık 3 yılını savaşta geçirmiştir ve ailesi onun öldüğünü düşünmüştür. Geri döndüğünde ise hayatı eskisi gibi değildir. Babasının ölümü onu sarsar, ayrıca aşkı Elizabeth'in kuzeni ile nişanlandığını duyunca yıkılır. Mülkü ise iyi durumda değildir ve babasından borç kalmıştır. Bir pazarda birilerinden kaçan Demelza Carne isimli kadın ile tanışır ve onu işe alır. Bir süre geçtikten sonra ise Demelza'ya aşık olur ve onunla evlenir. 5 sezon boyunca Ross Poldark'ın ve ailesinin yaşamlarına tanıklık ediyoruz. Kuzeni Francis ile maden ocağını açarlar ve orada çalışırlar. Francis hayatını kaybeder. Yeni evlilikler, ölüm, çocukların doğumu ve Ross Poldar'ın kalkınma hikayesine şahit oluruz. 

Tür: Dram

Yapım Yılı: 2015

IMDb: 8.3/10

Beyazperde: 3.2/5

Poldark Dizisi Müzikleri

Poldark Dizisi Fragmanı

Poldark Dizisi Oyuncuları

Aidan Turner – Ross Poldark

Eleanor Thomson – Demelza Poldark

Jack Farthing – George

Beatie Edney – Prudie

Luke Norris – Dwight

Heida Reed – Elizabeth

Poldark Dizisi İzleyici Yorumları

Yorumlar IMDb’den alınmıştır.

Poldark Dizisi Hakkında Bilinmeyenler

2) Lucifer Dizisi

Lucifer Dizisi Hakkında

2016-2022 senesinde çekimleri tamamlanan Lucifer dizisi toplam altı sezondur.  Dizinin yapımında rol oynayanlar; Jerry Bruckheimer Television, DC Entertainment ve Warner Bros'tur. Neil Gaiman, Sam Kieth ve Mike Dringenberg tarafından yaratılan DC Comics karakterine dayanmaktadır. Tom Ellis bu rolü ile daha da ünlenmiş ve iyi bir çıkış sağlamıştır. 

Lucifer Konusu

Lucifer (Tom Ellis) cehennemde sıkılıp cehennemdeki iblis yardımcısı Maze ile Los Angeles'a gelir ve burada Lux adında bir gece kulubü açar. Los Angeles'ta hayatını sürdürürken bir arkadaşının yanında öldürülmesi ile yolu dedektif Chloe Decker ile kesişir. Bir süre sonra danışman olarak polis merkezinde Chloe ile çalışmaya başlar. Dizinin her bölümünde başka bir olayı araştırırlar. Bu arada Lucifer'in kardeşi Amenadiel ve babası onun geri dönmesi için uğraşırlar. Lucifer dürüst davranıp herkese şeytan olduğunu söylesede kimse ona inanmaz. Chloe ile Lucifer birbirine aşık olurlar. Lucifer'in şeytan olduğunu öğrendikten sonra Chloe ne yapacak? 

Tür: Gizem

Yapım Yılı: 2016

IMDb: 8.1/10

Rotten Tomatoes: %88

Lucifer Müzikleri

Lucifer 1. Sezon Fragman

Lucifer Dizisi Oyuncuları

Tom Ellis – Lucifer

Lauren German – Chloe Decker

Lesley-Ann Brandt – Mazikeen

Kevin Alejandro – Dan

D.B. Woodside – Amenadial

Rachael Harris – Linda

Aimee Garcia – Ella Lopez

Inbar Lavi – Eve

Tom Welling – Pierce

Tricia Helfer – Charlotte

Scarlett Estevez – Trixie

Lucifer Dizisi İzleyici Yorumları

Yorumlar IMDb’den alınmıştır.

Lucifer Dizisi Hakkında Bilinmeyenler

3) 11.22.63 Dizisi

11.22.63 Dizisi Hakkında

Stephen King'in 2011 senesinde yayınlan 11/22/63 aynı adlı romanına dayanan ve sekiz bölümden oluşan bir Amerikan bilim kurgu gerilim mini dizisidir. 11.22.63 dizisinin prömiyeri 15 Şubat 2016 tarihinde Hulu'da yapılmıştır. Yapıt hakkında birçok eleştirmen tarafından olumlu dönütler alınmıştır. Dizinin çekimleri çeşitli yerlerde yapılmıştır bu yerlerden bazıları; Ontario, Dallas, Hamilton, Ontario'daki Knowles Restaurant'tır. 

11.22.63 Konusu

11.22.63 dizisi bir zaman yolculuğunu anlatır. Jake (James Franco) her zaman gittiği kafede geçmişe dönen bir kapı olduğunu öğrenir. Kafenin sahibi ona her şeyi anlatır. Onun amacı geçmişe gidip John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışmaktır ancak hastalığını öğrenir ve Jake'i geçmişe gitmesi ve süikastı önlemesi için ikna etmeye çalışır. Kafe sahibinin ölmesi ile Jake bir kez daha geçmişe gider ve orada yaşamaya başlar. Orada yaşadığı zaman süresince yeni bir iş bulur, aşık olur, ve yeni insanlarla tanışır. Gelecek değişecek midir? Süikastı önleyebilir mi? 

Tür: Bilim - Kurgu 

IMDb: 8.2/10 

Beyazperde: 4/5

11.22.63 Dizisi Müzikleri

11.22.63 Dizisi Fragmanı

11.22.63 Dizisi Oyuncuları 

James Franco - Jake Epping

Sarah Gadon - Sadie Dunhill

George Mackay - Bill Turcotte

Chris Cooper - Al Templeton 

Cherry Jones - Marguerite Oswald

Daniel Webber - Lee Harvey Oswald

Lucy Fry - Marina Oswald

Jonny Coyne - George de Mohrenschildt

11.22.63 Dizisi İzleyici Yorumları 

Yorumlar IMDb’den alınmıştır.

11.22.63 Dizisi Hakkında Bilinmeyenler 

Kaynaklar 

https://www.imdb.com/title/tt4052886/

https://www.imdb.com/title/tt3636060/

https://www.imdb.com/title/tt2879552/

https://tr.wikipedia.org/wiki/11.22.63


BENZER YAZILAR

9. Boğaziçi Film Festivali (2021)

Hem Türk sinemasından hem de dünya sinemasından dikkat çekici yapımları bir araya getiren Boğaziçi Film Festivali 23 - 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

Can Evrenol: Korku Evreninin Uzayı

Can Evrenol filmlerinin Clive Barker başta olmak üzere kullandığı referanslar ve Psikolojik-Sosyolojik alt metinleri.


Paylaş