Anne With An E dizisinin konusunu, izleyici yorumlarını, hakkında bilinmeyenlere sizler için derledik. Keyifli okumalar.

Anne With An E Hakkında

Cinsiyet eşitsizliği, ırkçılık, din, psikolojik travma gibi birçok sorunu ele alan dizi 2017 yılında çekilmeye başlamıştır. Anne With An E toplam 3 sezon sürmüştür ve yayınlandığı süre boyunca ses getirmiştir. Yapıt Lucy Maud Montgomery'nin 1908 klasik çocuk edebiyatı eseri Anne of Green Gables'tan izler taşımaktadır. Anne With An E 2017 ve 2018 yıllarında En İyi Dramatik Dizi dalında Kanada Ekran Ödülü'nü kazanmıştır. Anne With An E yakın zamanda Türkiye'de Yeşil Vadinin Kızı adı ile uyarlanacak. Başrolünde ise daha önce ekranlarda gördüğümüz Beren Gökyıldız yer alacak.

Anne With An E Konusu 

Green Gables çiftliğinde yaşayan iki kardeş Matthew ve Marilla Cuthbert bir yetim çocuğu evlat edinmeye karar verirler. İkisi de hiç evlenmemiştir ve bu çocuğu çiftliğe yardım etmesi için de istemektedirler. Onlar ev işlerine de yardım etmesi için özellikle erkek çocuk istediklerini belirtirler ancak Matthew istasyona gittiğinde Anne isimli bir kız çocuğu ile karşılaşır. Anne Shirley 13 yaşında ve konuşkan bir kızdır. Anne daha önce bir kaç yerde hizmetçi olarak çalışmıştır ve yetimhanede büyümüştür. Onu görünce Marilla önce onu istemez ve ona güvenmez ve yetimhaneye geri gönderir. Yetimhanede yaşadıklarından etkilenen ve oraya geri dönmek istemeyen Anne ise oradan kaçar. Marilla kararından pişman olur. Matthew ile birlikte onun ailesi olmaya karar verirler. Okula başlayan Anne bu sefer de okuldaki zorbalıklara ve ayrımcılara karşı mücadele verir.

Tür: Dram

IMDb: 8.7/10

Rotten Tomatoes: %53

Yapımcı: Suzan Murdorch

Anne With An E Fragmanı

Anne With An E Oyuncuları

Amybeth McNulty – Anne Shirley-Cuthbert

R.H. Thomson – Matthew Cuthbert

Geraldine James – Marilla Cuthbert

Dalila Bela – Diana Barry

Lucas Jade Zumann – Gilbert Blythe

Corrine Koslo – Rachel Lynde

Helen Johns – Mrs. Eliza Barry

Jonathan Holmes – Mr. William Barry

Dalmar Abuzeid –  Sebastian

Anne With An E İzleyici Yorumları

Yorumlar IMDb’den alınmıştır.

-Tek kelime ile mükemmeldi. Oyunculuklar, olay örgüsü, sinematografi… Netfix ve Amazonda yapılan en iyi dizilerden biri. (bshaef17)

-Kitaplarla birebir uyuşmasada beğendim. Her hafta izlemek için dört gözle bekledim. (Nowego18)

-Başrol oyuncusunu beğenmedim, benim için sinir bozucuydu, bu dizinin bu kadar yüksek puan almasını anlamış değilim.  Siddhartha1430)

Anne With An E Hakkında Bilinmeyenler

Kaynaklar

https://www.imdb.com/title/tt5421602/

https://en.wikipedia.org/wiki/Anne_with_an_E


BENZER YAZILAR

Türk Sinematek Derneği

1965'te kurulup 1980'da kapatılan Türk Sinema Derneği ve Yeni Sinematek Sinemaevi hakkında bilgiler.

The Green Knight (2021) Filmi

David Lowery'nin yönettiği ve başrolünde Dev Patel'in yer aldığı, Arthur efsanelerine dayanan The Green Knight filmi hakkında bilgiler.


Paylaş