Zorlu PSM'de bir hafta boyunca yapılacak etkinliklerden seçmeler.

Bir Gecede Binbir Gece

Tür: Anlatı/Gösteri

Yönetmen: Shahzadeh N. İgual

Tarih: 12 Ocak 2022

Saat: 20:00

Yer: Zorlu PSM Turkcell Platinium Sahnesi

Biletler: www.passo.com.tr

Çağdaş İran sanatından Pers Mitolojisi'ne, Attar Nişaburi'den Firdevsi'ye müzikli, şiirli, masallı bir İran yolculuğu Bir Gecede Binbir Gece.

Tasarımı ve yönetmenliği Shahzadeh N. İgual tarafından yapılan gösteri, 12 Ocak'ta Kültürel Dönüşüm Derneği yararına düzenlenecek ve Zorlu PSM Turkcell Platinium Sahnesinde gösterilecek. 

İgual, muasır ve klasik İran Edebiyatı'ndan özenle seçtiği destanların bölümlerini, şiirlerin dizelerini Farsça ve Türkçe olarak yorumlayarak izleyicileri keyifli ve unutulmaz bir yolculuğa çıkaracak. 

İgual'i sahnede tek görmeyeceğiz. Bu gösteri için konuk gitarist olarak Akın Eldes ve İran'dan davet edilen Amir Ashkan Project sanatçıya eşlik edecek. Temellerini İran Edebiyatı ve müziğinden alan, setarla saksafonu ve gitarı, kemençe ve santur ile bas gitar ve piyanoyu buluşturan gösteriye modern müzikler de eşlik edecek. 

Evlilikten Sahneler

Tür: Tiyatro

Yazar: Ingmar Bergman

Çeviren: Ece Dizdar

Uyarlayan ve yöneten: Kayhan Berkin

Oyuncular: Pınar Göktaş, Ece Dizdar, Öner Erkan, Kayhan Berkin, Naz Buhşem

Yer: Zorlu PSM %100 Studio

Tarih: 13 Ocak 2022

Saat: 20:00

Biletler: www.passo.com.tr

Kayhan Berkin tarafından Ingmar Bergman’ın kült filminden tiyatroya uyarlanan Evlilikten Sahneler; Pınar Göktaş, Ece Dizdar, Öner Erkan, Kayhan Berkin, Naz Buhşem tarafından sahnede canlandırılıyor. 

Marianne ve Johan, iki çocuk sahibi ve 10. evlilik yıldönümlerini kutlamak üzere olan mutlu bir çift. Her gün olması gerektiği gibi, planlı bir şekilde ilerlerken, her evli çiftin yaşadığı gibi sorunlar yaşamaya başlıyorlar. Fakat bu sorunları karşılıklı oturup konuşarak, çözüme kavuşturup hayatlarına devam ediyorlar. 

Zamanla, önlerine çıkan sorunları her zamanki yöntemlerle çözemediklerini farketmeye başlıyorlar. Aynı zamanda günlük planları da aynı düzende işlememeye başlıyor. 

Flashback 90'lar Türkçe Pop Gecesi

Tür: Parti

Tarih: 15 Ocak 2022

Saat: 20:00

Yer: Zorlu PSM %100 Studio

Biletler: www.passo.com.tr

Muhteşem dans şovları ve perküsyon eşliğinde DJ performansı izleyebileceğiniz Flashback 90'lar Türkçe Pop Gecesi, 15 Ocak’ta %100 Studio’da. Kendinizi bir zaman tüneliyle eskilere gitmiş gibi hissetmek, sesiniz kısılana kadar şarkı söylemek, durmadan dans etmek istiyorsanız, parti biletlerini Passo'dan alabilirsiniz. 

Üçü Bir Arada

Tür: Tiyatro

Yazar: Yunus Emre Gümüş

Yöneten: Cem Davran

Oyuncular: Celil Nalçakan, Cem Davran, Onur Özaydın

Yer:  Zorlu PSM Turkcell Platinium Sahnesi

Tarih: 17 Ocak 2022

Saat: 20:30

Biletler: www.passo.com.tr

Üçü Bir Arada, bir yol hikayesi fakat bu hikayede hiçkimse hiçbir yere gitmiyor. Bu oyunu dikkatli izlerseniz, zaferleri, aşkları, kayıpları, platonik sevdaları, ölümleri ve aileleri görebilirsiniz. 

Bu oyun, zifiri karanlıkta kapı önünde kalanların, kaybedecek tek şeyi karanlık olanların ve yaşamak için her zaman bir bahane bulanların hikayesi. 

Ağır hasarlı ve kaybetmeye tutkun olan adamların, erken kaybedilen annelerin, tüm yaraların merhemi ve en büyük yaraların kaynağı kadınların hikayesi. 


BENZER YAZILAR

İstanbul’da Gözden Kaçırılmaması Gereken 6 Kilise

Kurulduğu günden bugüne farklı birçok din ve kültüre ev sahipliği yapan İstanbul’un gözden kaçırılmaması gereken, kendilerine has öyküleriyle 6 büyüleyici kilisesi.

Topraktan Kadehe: Şarap

Yemeklerin lezzetini katlayan, tek başına tüketildiğinde de ayrı bir keyif unsuru şarabın üretimi ve ham maddesi üzüm.


Paylaş