Esma Nur Beylen

İstanbul Üniversitesi

8 Yazı

Whiplash - Damien Chazelle Serisi 2

Damien Chazelle'in ikinci uzun metrajlı yapımı olan Whiplash'in detaylı incelemesi ve yorumunu sizlere hazırladık.

İZLE

Oh Captain! My Captain! Dead Poets Society Film İncelemesi

Türkçeye "Ölü Ozanlar Derneği" olarak çevrilen, verdiği öğretiler ile eğitimin sadece akademik bilgilerden oluşmadığını gösteren ve kendi sesimizi bulmamızda yardımcı olacak filmin eleştirisi

İZLE

Devil Wears Prada Film Eleştirisi

Devil Wears Prada filminin detaylı eleştirisi, moda dünyasının çarpıcı arka yüzü, Meryl Streep'in oyunculuğu, Anna Wintour ve Vogue dergisinin filmle ilişkisini inceledik.

İZLE

Oscar Kazanan En Genç Yönetmen -Damien Chazelle Serisi 1

Henüz 32 yaşında En İyi Yönetmen Oscar’ını alan Damien Chazelle, bunu yapan en genç kişi oluyor ve tarihe ismini altın harflerle yazdırıyor. Bu serimizde Chazelle'i ve filmlerini inceleyeceğiz.

İZLE

Satranç Dünyasında Bir Devrim "The Queen's Gambit"

Henüz çocukken satrançta büyük bir yeteneği olduğu keşfedilen Beth Harmon’un, nasıl dünyaca ünlü bir oyuncu olduğunun hikayesini anlatan mini diziyi sizler için inceledik.

İZLE

Cebimdeki Yabancı

Güçlü oyuncu kadrosu ve haraketli senaryosuyla dikkat çeken filmin incelemesi, orijinal İtalyan versiyonu ile karşılaştırılması, film müzikleri.

İZLE

Exxen Nedir?

Exxen platformu nedir? İçeriklerinin detaylı incelenmesi ve ilk izlenimlerle platformun eleştirisi.

İZLE

Gerçekliğe Bir Baş Kaldırış "Truman Show"

Orijinal senaryosu ile adeta bir devrim yaratan, yaşadığımız gerçekliği bize sorgulatan Truman Show filminin detaylı eleştirisini sizler için hazırladık.

İZLE