Andrea Bocelli'nin hayatını anlatan otobiyografik film Sessizliğin Müziği hakkındaki bilgileri sizin için derledik.

Sessizliğin Müziği Filmi Hakkında 

Biyografik bir film olan Sessizliğin Müziği 2017 yılında çekilmiştir ve yaklaşık bir saat elli beş dakika uzunluğundadır. Yapıt Andrea Bocelli’nin gerçek hayat hikayesinden esinlenmiştir, ayrıca Bocelli’nin aynı adla yazdığı otobiyografik roman filme uyarlanmıştır.

Başrol Toby Sebastian Amos rolünü başarı ile tamamlamıştır. Yapıtın başlangıç sahnesinde Amos’un doğduğu an herkes tarafından sevinç ile karşılanır ve kutlamalar yapılır. Annesi bebekken bir tuhaflık hisseder ve Amos’u doktora götürür orada konulan teşhis ile ailesi yıkılır. Görmesinde sıkıntı vardır ve Glokom hastalığı da vardır. 12 yaşında yaşadığı bir kaza sonucu tamamen kör olur. Ailesi ona hep destek olur özellikle amcası Giovanni (Ennio Fantastichini). Küçükken katıldığı bir düğünde ısrarlar üstüne şarkı söyleyecekken sesinin kısılması ile hayal kırıklığına uğrar. Üniversitede hukuk bölümüne girer ancak müzik tutkusunu kaybetmez. Hukuk bölümünü de başarı ile tamamlar. Üniversitedeyken para kazanmak için barlarda piyano çalar ve burada eşi ile de tanışır. Maestro’dan (Antonio Banderas) aldığı eğitimler ile kendini geliştirir ve sesini kanıtlamaya başlar.

Yönetmen: Michael Radford

Tür: Biyografi

IMDb: 6.6/10

Letterboxd:2.9/5

Metacritic: %25

Sinemalar: 8.3/10

Müzik: Gabriela Roberto

Dil: İtalyanca, İngilizce

Sessizliğin Müziği Fragmanı

Sessizliğin Müziği Oyuncuları

Toby Sebastian-Amos Bardi

Luisa Ranieri-Edi

Antonio Banderas-Maestro

Jordi Mollà-Sandro

Nadir Caselli-Elena

Alessandro Sperduti-Adriano

Ennio Fantastichini-Zio Giovanni

Sessizliğin Müziği İzleyici Yorumları

İzleyici yorumları IMDb’den alınmıştır.

Andrea Bocelli Hakkında

İtalyan tenör olan Andrea Bocelli 22 Eylül 1958 yılında dünyaya gelmiştir. Müzikte kendine has bir tarzı vardır bu tarz da opera ve pop müziğin karışımıdır. Bocelli glokom hastalığı ile küçük yaştan itibaren baş etmiştir. Küçük yaşlarda müziğe olan tutkusu fark edilmiştir. 6 yaşındayken piyano ve flüt çalmaya başlamışıtr. Futbol oynarken yaşadığı bir kaza sonucu 12 yaşındayken görme yetisini tamamen kaybetmiştir. 14 yaşında ilk katıldığı müzik yarışmasını kazanmışır. Üniversite eğitimini Pisa Üniversitesinde hukuk alanında yapmıştır. O yıllarda gelir elde edebilmek için akşam barlarda piyano çalmaya başlamış. İlk eşi Enrica ile de 1987 senesinde sahne aldığı gecelerin birinde tanışmıştır. 27 Haziran 1992 senesinde evlenmiştir. 2002 yılında boşanmışlardır. Bu evliliğinden iki çocuğu vardır; Amos ve Matteo. 2002 senesinde ikinci eşi ve aynı zamanda menajeri Veronica Berti ile tanışmıştır. 2014 senesinde evlenmiştir bu evliliğinden de bir kızı olmuştur. Ata binmek Bocelli’nin en sevdiği şeylerden biridir.

Üniversiteden sonra bir yıl avukatlık yapmıştır. Franco Corelli; tenör 1986 senesinde Bocelli’ye özel dersler vermiştir.

1992 senesinde ünlü İtalyan tenör Luciano Pavarotti ile onun demo çalışması için pratik yapma şansı yakalamıştır. 1993 senesinde Pavarotti’nin turnesine de eşlik etmiştir.

1994 senesinde pop şarkıcısı olan Gerardine Travato ile turneye çıkmıştır. Almanya’da 1997 senesi yazında 22 açık hava konseri vermiştir.

On beş soladan oluşan içinde pop ve klasik müziği barındıran albüm 1992 senesinde yayınlanmıştır. Bu albüm ile büyük bir başarı elde etmiş ve 75 milyon üzeri satış elde etmiştir.

Kariyeri boyunca  yardım konserlerine katılmıştır. İş arkadaşları tarafından hep destek görmüştür. Sesini ünlü tenörler övmüştür. Kariyeri boyunca çok fazla ödüle aday gösterilmiş aynı zaman da çok fazla ödül de kazanmıştır. Bunlardan bazılarını aşağıdaki listede bulabilirsiniz. Ayrıntılı biyografisi için "Dünyanın En Sevilen Tenoru" yazımıza da göz atabilirsiniz. 

Andrea Bocelli Başarıları

Andrea Bocelli’nin 2013 Senesinden Performansı

Andrea Bocelli Diğer Performansları

Kaynaklar

https://www.britannica.com/biography/Andrea-Bocelli

https://en.wikipedia.org/wiki/Andrea_Bocelli

https://www.imdb.com/title/tt3244786/reviews?ref_=tt_urv


BENZER YAZILAR

My Arhcitect: Mimar Babam (Louis Kahn’a Bakış)

En iyi belgesel Oscar'ına aday gösterilen belgesel ve Louis Kahn hakkında bilgiler

Altın Küre, Oyuncular Birliği, Eleştirmenlerin Seçimi: 2021 Ödülleri

Altın Küre, Oyuncular Birliği, Eleştirmenlerin Seçimi ödüllerinin adaylarından öne çıkanlar ve adaylıklara gelen tepkiler.


Paylaş