Ağustos'ta yapılacak Bozcaada Caz Festivali’nin beşinci yıl kutlamaları Facebook’ta başlıyor!

Facebook ve Bozcaada Caz Festivali, Türkiye’de yeni kullanıma açılan ücretli çevrim içi etkinlikler ürünüyle Türkiye’de gerçekleşecek ilk etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Özel lansman etkinliği 30 Temmuz Cuma günü saat 18:00’de çevrim içi olarak gerçekleşecek. Açılışı performansıyla Korhan Futacı yapacak. 

Bozcaada Caz Festivali

Kendine Has, Volkswagen, Jack Lives Here, Paribu ve Metro Türkiye’nin destekleriyle gerçekleşecek 5. Bozcaada Caz Festivali, 20-22 Ağustos tarihleri arasında, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) katkılarıyla, 3dots ve fermente tarafından düzenlenecek. 

Sanatçıya ve Doğaya Destek

Facebook, Türkiye’de yeni kullanıma açılan bu ürün sayesinde özellikle pandemi koşullarında fiziksel olarak performans sergileme fırsatı bulamayan farklı sektörlerden sanatçılara alternatif bir araç sunmayı ve eşit bir şekilde gelir elde etmeleri için destek olmayı amaçlıyor. Ücretli çevrim içi etkinlikler, konuklar katılmak için kaydolduğunda alınan tek seferlik erişim ücretiyle canlı çevrim içi etkinliklerden gelir elde etmek için yeni bir yöntem sunuyor.

Lansman etkinliği sonrasında isteyen sanatçılar, Korhan Futacı gibi ücretli çevrim içi etkinlikler özelliğini kullanarak tiyatro ve söyleşi benzeri etkinlikler oluşturup Facebook üzerinden kolayca bilet satışı yapabilecek. Bilet alan konuklar ise düzenlenen etkinlikleri telefon, tablet veya bilgisayarlarında Facebook etkinlik sayfasından ya da Facebook TV uygulaması üzerinden izleyebilecek.

Etkinlikten elde edilecek gelirin bir kısmı genç müzisyenlere katkıda bulunmak amacıyla bağışlanacak.

Ayrıca etkinlik için alınan her bilet karşılığında Ecording aracılığıyla ecoDrone’lar ile ağaçlandırılması gereken ulaşılması zor alanlara tohum ekilecek.

Bozcaada Caz Festivali 2021 Programı

Bozcaada Caz Festivali'nin beşincisi 20, 21, 22 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılacak. Ücretli çevrim içi etkinlikler lansmanında sahne alacak olan Korhan Futacı, bugüne kadar "Tamburada", "Dandadadan", "Korhan Futacı ve Kara Orkestra" ve "Konstrukt" projeleri ile sayısız yurt içi ve yurt dışı performansı gerçekleştirdi. Son olarak Haluk Bilginer ile beraber seslendirdiği "Ah Güzel Kafam" isimli teklisini yayımladı.

İstanbul'un kendine has kaosunu saksofonundan dökülen seslerle başka dünyadan bir performansa çeviren sanatçıya tuşlularda Çağrı Sertel, bas gitarda Feryin Kaya ve davulda Berkan Tilavel eşlik edecek. Etkinlikte sahne alacak diğer sanatçılar ise şu şekilde:

20 Ağustos Cuma

Sonic Boom, Bozcaada Ensemble (Esra Kayıkçı, Çağla Karaali, Yaren Eren Budak, Bilge Günaydın), Kalben, Ceylan Ertem, Seçil Akmirza, Fazer (DE), Partapart | Aydın Dorsay, Murat Sezgi (DJ Set)

21 Ağustos Cumartesi

İlhan Erşahin's Istanbul Sessions, Çağrı Sertel 'Multiverse', Korhan Futacı, Maya Belsitzman, Matan Ephrat (IL), Partapart | Deniz Kuzuoğlu (DJ Set)

22 Ağustos Pazar

Büyük Ev Ablukada Akustik, Alp Ersönmez 'Cereyanlı', Sketchbook Quartet (AT), Partapart | Osman Erden, Esra A. Aysun (DJ Set)

5. Bozcaada Caz Festivali Mekanı

Bugüne kadar cazın ustalarını ve farklı jenerasyonlardan müzisyenleri ağırlayan Bozcaada Caz Festivali'nin beşincisi, Bozcaada’nın güney kısmında yer alan Ayazma Manastırı'nda gerçekleşecek. 

5. Bozcaada Caz Festivali hakkında detaylı bilgi ve bilet almak için bozcaadacazfestivali.com adresini, Facebook, Instagram ve Twitter sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 


BENZER YAZILAR

Ahmet Ertegün ve Atlantic Records

The Rolling Stones ve Led Zeppelin'i müzik dünyasına kazandıran Grammy Ödüllü yapımcı Ahmet Ertegün'ün başarı hikayesi.

Aranjör Nedir?

Müzik dünyasının perde arkasındaki kahramanlardan yani aranjörlerden bahsettik. Müzik piyasasındaki yerlerinden aranjör olma şartlarına, aylık kazançlarına ve iş olanaklarına kadar pek çok konuyu ele aldık.


Paylaş