SpaceX'in zorlu görevi Demo-2'nin anlatılacağı, 7 Nisan'da yayınlanacak Return to Space belgeseli.

SpaceX'in büyük bir önem taşıyan Demo-2 görevi Return to Space ismiyle belgesel oldu ve ilk fragmanı yayınlandı. 

Elon Musk, uzay araştırmalarında başarılı işlere imza atıyor ve bunlardan biri olan SpaceX'in zorlu yolculuğu ekranlara geliyor. Bir Netflix yapımı olarak yayınlanacak belgeselin ismi Return to Space (Uzaya Dönüş). Belgesel, ilk fırlatılışından bu yana rekorlar kıran ve uzay teknolojilerinde bir devrim niteliğinde olan SpaceX'in hikayesini, geçirdiği süreci anlatıyor.

Return to Space İlk Fragman Netflix

Uzaya Dönüş

Tür: Belgesel

Oyuncu: Elon Musk

Yönetmen: Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi 

Süre: 2 sa. 8 dk.

Yayın Yılı: 2022

2020'nin Mayıs ayında SpaceX aracılığıyla astoronotların Uluslararası Uzay İstasyonuna başarılı bir şekilde ulaşması, SpaceX’in adının artık her yerde duyulmasına yetti. Roket, uzay endüstrisinde bir devrim niteliğinde görüldü ve pek çok başarıya imza attı. 

SpaceX’in neden bu kadar ünlendiğini açığa kavuşturacak olan belgesel, Oscar ödüllü iki yönetmen Jimmy Chin ve Elizabeth Chai Vasarhelyi tarafından çekildi.

Return to Space Konusu

Return to Space

Uzaya Dönüş belgeseli, SpaceX'in ilham verici yükselişini ve Elon Musk'ın uzay çalışmalarını artırmak için gösterdiği yirmi yıllık çabasını anlatıyor. 2011'de Space Shuttle'ın emekliye ayrılmasından bu yana ABD topraklarından başlatılan ilk mürettebatlı göreve erişim sunuyor ve bu tarihi an için seçilen mühendislerin ve astronotların samimi bir portresini gösteriyor. 

Return to Space, fırlatmaya öncülük eden NASA çalışanları Bob Behnken, Doug Hurley ve onların ailelerini takip ediyor. İzleyicileri, Uluslararası Uzay İstasyonu'na yaptıkları heyecan verici yolculuk için astronotların, Elon Musk'ın ve SpaceX ekibinin yanına götürüyor. 

Return to Space Ne Zaman

Astronot Bob Behnken ve Doug Hurley’in SpaceX’le gerçekleştirdiği Demo-2 görevi anlatan belgesel 7 Nisan’da Netflix’te yayınlanacak. Şimdiden insanları meraklandırmayı başaran belgesel, SpaceX’in öyküsünün yanında görsel bir şölen vadediyor.


BENZER YAZILAR

The Danish Girl-Danimarkalı Kız

2016 yılında 4 dalda Oscar'a aday olan film, tarihe geçen ilk transeksüel Einar Wegener'ın gerçek hayat hikayesini konu alıyor. Bu anlamlı filmin gerçekleri, oyuncuları ve konusu.

Hayat Güzeldir (1997)

Temasına savaşı alan ama iç ısıtan bir hikayeyi anlatan filmin detayları.


Paylaş