National Geographic'in 2019 yılında "Seyahat" kategorisindeki aday fotoğrafların her biri birbirinden güzel açı ve enstantane içeriyor.

Fotoğrafçı David Edgar bu fotoğrafı şöyle özetliyor:

 

 

Tonga Adası'nın Tongatapu sahilinden birkaç mil uzakta, Güney Pasifik'teki ergen bir kambur balinanın fotoğrafını çektim. Kameranın bir kısmı su yüzeyinin dışında, bir kısmı ise içinde kalacak şekilde çektim. Bu  balina bana doğru geldi. Yüzgecinin ucu öğleden sonra güneşte parlıyordu. Doğrudan gözlerimin içine baktı. Yakından baktığımızda, uzman kaptanımız Loni'nin, dalış teknemizin çatısından  bu inanılmaz karşılaşmaya şahit olduğunu görüyoruz.

Fotoğraf: Jon Anderson Dalgıçlar bazen açıklanamayacak kadar güzel bir olaya tanık olur. Bunun için doğru zamanda doğru yerdedir. Revillagigedo Adaları'ndaki bir balık kümesinin genişlemesini ve daralmasını izlerken, birdenbire bir vatozun geldiğini görüm. Dev vatoz soldan kümeye daldı. Vatozun kanatları, kümenin içinden geçerken yükseldi  o anı fotoğrafladım.

Fotoğraf: Alessandra Meniconzi. Bu kış, Moğolistan'daki nefes kesen Khuvsgul Gölü iklim değişikliği belirtileri taşıyor. Buz eskisi kadar kalın değil ve normalden daha hızlı eriyor. Buzun çözülme anının sesleri korkutucuydu: Gürleme, çatlama, titreme... Buna rağmen yerliler ulaşım araçları olarak buz üzerinde hareket etmeye devam ediyorlar.

Fotoğraf: Eduardo Bastos. Antarktika Kar Adası'na yapılan bilimsel bir keşifte, 200'den fazla fok balığının bulunduğu bir koloniyle karşılaştık. Kuvvetli rüzgarlı günlerde, bu grup kendini korumaya çalışıyordu. Ortaya bu güzel görüntü çıktı.

Fotoğraf ve resim yazısı: Dunand Basile.  Fransız Alpleri'nde iki arkadaşın dolunayda kayak seansı. Telefon çekmediği için, farlarımızla iletişim kurmak zorunda kaldık.  İki dakikalık pozlama sonucunda bu fotoğraf ortaya çıktı.

Fotoğraf Christopher Markisz. Yapay ışıkta parlayan sis ve Golden Gate köprüsü.

Fotoğraf: Paul Rozek. Guatemala, Antigua'da  kasabayı çevreleyen dağlık araziyi gizleyen kalıcı bir bulut katmanı vardı. Akşamın geç saatlerinde Antigua'da sadece birkaç dakika yürürken, volkanlardan biri netleşti. O esnada Santa Catalina Kemeri ile muhteşem bir manzara ortaya çıktı. 

Bizi Instagram'da takip ediyor musunuz?


Instagram


BENZER YAZILAR

Yepyeni Bir Uygulama Trendi “Super App”

Otel rezervasyonu yaptırmaktan, taksi çağırmaya, yemek sipariş etmekten, alışveriş yapmaya… Tüm bunlar için aklınıza birçok farklı uygulama geliyor, değil mi? Ancak yeni bir teknoloji trendi tüm bunları bir arada toplayabiliyor. Bu yeni trend “Süper Uygulamalar”

Türkiye’de Görülmesi Gereken Manastırlar

Tarihe bıraktıkları iz, mimari yapıları ve efsaneleriyle günümüze kadar korunan manastırları sizler için derledik.


Paylaş