Yılbaşı çanları çalıyor! Yılın o zamanı geldi. Aralık ayı boyunca yılbaşı ruhuna girmek isteyen herkesin izleyebileceği dizi/film listesi.

Aralık ayı geldi çattı! Yılın bu zamanlarında canlı/cansız her şey yılbaşı ruhuna bürünürken siz de yılbaşı ruhunu sonuna kadar yaşamak istiyorsanız bu yazımızda birbirinden farklı dizi ve filmlerin listesini, fragmanları ve kısa özetleriyle birlikte bulabilirsiniz. 

1- Noel Çarpması (2022)

Noel Çarpması (2022)

IMDb Puanı: 5.3

Büyük bir otelin şımarık varisi, Noel öncesi kayak yapmaya gider. Burada talihsiz bir kaza geçiren genç kadın hafızasını kaybeder. Bu süreçte genç kadına yakışıklı bir pansiyon sahibi ve onun kızı bakar.

İlk uzun metrajlı filmini çeken Janeen Damian, keyifli bir romantik komedi filmiyle evlerimize konuk oluyor. Düşük bütçeyle çekilmiş olan bu noel filmi, size yılbaşında keyifli dakikalar yaşatacak. 1 saat 33 dakikalık Noel Çarpması filmini Netflix'te bulabilir ve eğlenceli dakikalar yaşamaya başlayabilirsiniz. 

Noel Çarpması Fragman

2- Holidate (2020)

Holidate (2020)

IMDb: 6.1

Bayram günlerinden nefret eden Sloane, yalnız olduğu için bayram günlerinde ailesi tarafından yargılanır. Bambaşka bir ailede yine aynı yargılanmayı yaşayan Jackson da bayram günlerinden hiç hoşlanmaz.

Bu noeli de yalnız geçirmemek için birini bulma arayışına giren ikili garip buluşmalar yaşar. Sonunda birbirleriyle tanışan ikili akıllıca bir plan yapar. Bakalım bu plan onların hayatını nasıl değiştirecek? Belki de bu noelin hediyesi, birbirlerini bulmaktır. 2020 yılında Netflix'te yayınlanan Holidate filmini henüz izlemediyseniz, bu noelde listenize eklemelisiniz!

Holidate Fragmanı

3- Home for Christmas (2019)

Home for Christmas (2019)

IMDb: 7.7

30 yaşındaki Johanne, genç bekar bir kadındır. Çevresindekiler -ailesi dahil- sürekli onun yalnızlığıyla ilgili yorum yapar. Bu yorumlardan rahatsız olan Johanne, artık bu duruma bir son vermek ister. Noel yaklaşırken, kendine bir partner bulmaya karar veren Johanne, bu süreçte birileriyle randevulaşmaya başlar. Bakalım, noele kadar aradığı kişiyi bulabilecek midir?

2019 yılında Netflix'te yayınlanan 2 sezonluk dizi size tam noel ruhunu yaşatacak. Çekilen kasabanın atmosferi, yağan karların görüntüsü, süslemeler, sizi alıp yılbaşına götürecek! 

Home for Christmas Fragman

4- Bize Çıkan Yollar (2020)

Bize Çıkan Yollar (2020)

IMDb: 7.4

1 sezondan oluşan bu romantik komedi noel dizisi, Dash ve Lily'nin hikayesini konu ediniyor. Dash alaycı bir gençken, Lily ise hayatta hep mutlu olmaya çalışan genç bir kızdır.

Birbirlerinden farklı olan bu iki genç, kırmızı defter aracılığıyla birbirleriyle iletişim kurarlar. Yazdıkları mesajlarla tanışmaya çalışan Dash ve Lily, defter aracılığıyla cesaret gerektiren oyunlar oynarlar. Bu ikili, sandıklarının aksine ortak noktalarda buluşmaya başlarlar. Bakalım, bir kırmızı defter vasıtasıyla hayatlarının aşkını yaşayabilecekler mi? 

Bize Çıkan Yollar Fragman

5- Aşk Baharı Beklemez (2020)

Aşk Baharı Beklemez (2020)

IMDb: 5.8

Dikkat! Aşk her an gelebilir. Küçük bir kasaba olan Gracetown, 100 yılda bir meydana gelen büyük bir kar fırtınası yaşamaktadır. Tam da noel arifesinde yaşanan bu fırtına, insanların evde kalmasına sebebiyet verir. Bir grup lise öğrencisi, bunu bir avantaja çevirmeye karar verir ve toplanırlar.

Kendilerine göre oluşturdukları bu sıcak ortam, ilişkilerini gözden geçirmek için harika bir fırsat olacaktır. Hatta belki yeniden şekillenen ilişkiler olacaktır. Noelde tatlı, sıcak bir arkadaşlık hikayesi izlemek isterseniz, bu film tam size göre!

Aşk Baharı Beklemez Fragman

6- Noelde Aşk Başkadır (2022)

Noelde Aşk Başkadır (2022)

IMDb: 6.7

Bir pop yıldızı, hit olacak bir şarkı yazmak için ilham gelmesini beklemektedir. Genç bir hayranının Noel dileğini yerine getirmeye çalışırken, belki de beklediği ilhamı bulmuştur. Hem de hayatının ilhamını..

Kalbinizi sıcacık yapacak bu romantik komedi filminde hem çok duygulanacak hem de yılbaşı ruhunun güzelliği içinizi saracak. 

Noelde Aşk Başkadır Fragman

7. Kutup Ekspresi (2004)

Kutup Ekspresi (2004)

IMDb: 6.6

Kutup Ekspresi, küçük bir çocuğun hayal dünyasından yola çıkıyor. Bu küçük çocuğun, geçirdiği noeller sebebiyle artık Noel Baba'ya inancı yok ve bu noelde de bir şey beklemiyor.

Ancak bu sene farklı bir şey olur. Hiç bilmediği gizemli bir trenle yolculuğa çıkar. İnancını sorguladığı bir zamanda olduğu için, bir yere varmak onun için heyecanlı değildir. Ancak bindiği tren son derece heyecanlıdır. Bakalım yolculuğun sonu nereye varacak?

Büyük küçük demeden herkesin izleyebileceği bu film, sizi hem çocukluğunuza döndürecek hem de bu yaşınızda hayallerin ötesinde bir noel yaşatacak. 

Kutup Ekspresi Fragman

8. Marry Happy Whatever (2019)

Marry Happy Whatever (2019)

IMDb: 6.3

Bu sıcacık aile komedisi olan noel dizisinde, bir ailenin evine konuk oluyoruz. 1 sezondan oluşan bu dizide, ailenin korumacı babası, kızının erkek arkadaşını noel için evlerine getirmesinden hiç hoşlanmaz.

Başarısız bir müzisyen olan erkek arkadaşı, 10 günlük noel ziyaretinde bu ailenin kalbini kazanmaya çalışır. 8 bölüm boyunca kahkaha ve tuhaflık eksik olmayacak! Bu dizi, ailenizle izleyebileceğiniz tatlı bir aile komedisi. 

Marry Happy Whatever Fragman

9. Yine Noel (2020)

Yine Noel (2020)

IMDb: 6.7

Bir şeyden nefret ettiğinizi ancak sürekli o döngüyü yaşadığınızı düşünün. Noelden nefret eden bir aile babası, hiç bitmeyen bir noel döngüsünde sıkışır kalır. Hem de noelden ölesiye nefret ederken! Ancak her döngüde, hayatta önemli olan şeylerin neler olduğuna dair hayat dersleri çıkartmaya başlar.

1 saat 41 dakikalık bu komedi filminde, hem yılbaşına doyacak hem de kendinize göre dersler çıkaracaksınız. Ailenizle birlikte ekran başına kitleneceğiniz bu noel komedisi, sizi bambaşka hissettirecek.

Yine Noel Fragman

10. Over Christmas (2020)

Over Christmas (2020)

IMDb: 6.7

Yenilgiye uğramış müzisyen Bastian, noel için döndüğü evinde çeşitli sıkıntılar yaşar. Bastian, pek de keyifli olmayan bu sürprizlerle baş edebilecek mi? Zaten depresyonda olan karakterimiz, bir de evde yaşanan bu sıkıntılarla mücadele ederken, akıl sağlığını koruyabilecek mi? Noel onun için ne kadar keyifli geçecek, bunu hep beraber öğreneceğiz.

Küçük kasaba ve sorunlu aile ögeleriyle donatılmış bu dizi toplamda 1 sezondan oluşuyor. Noel temasını romantik komediyle birleştiren dizi, sizi ekran başına kitleyecek. Yılbaşına 1 hafta kala sadece bunu izlemek, sizi yılbaşının içine çekecek. 

Yılbaşında izleyebileceğiniz dizi ve filmleri sizler için derledik. Yılın en güzel zamanını dolu dolu yaşamak için bu listeden seçim yapabilirsiniz. Keyifli seyirler! 


BENZER YAZILAR

İzlemeden Geçmemeniz Gereken 3 Animasyon Filmi-2

Birbirinden yaratıcı senaryolara ve muhteşem görsellere sahip 3 animasyon filmini daha sizler için derledik.

Sound of Metal

Başrolünde Riz Ahmed'in yer aldığı, Oscar'da En İyi Film kategorisine aday olan Sound of Metal filmi.


Paylaş