Whatsapp'a emojilerle tepki verme özelliği geldi. Kullanımı ve detayları bu yazıda.

META'nın ünlü mesajlaşma uygulaması Whatsapp, Instagram'daki özelliğe benzer olarak bir güncelleme aldı. 

Whatsapp Emojilerle Tepki Verme

Geçtiğimiz günlerde whatsapp'ın beklenen özelliği tüm kullanıcılar için aktif hale getirildi. Artık herkes, her bir mesaja emojilerle tepki verebiliyor. Uygulamanın resmi bloğunda yayınlanan duyuru açıklaması şu şekilde:

“Emoji ifadelerinin artık uygulamanın en son sürümünde mevcut olduğunu paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. İfadeler eğlenceli ve hızlıdır, aynı zamanda gruplardaki aşırı yükü de azaltır. Gelecekte daha da geniş bir ifade yelpazesi ekleyerek ifadeleri geliştirmeye devam edeceğiz.”

Whatsapp Emojilerle Tepki Verme

Şimdilik mesajlara yalnızca 6 farklı emoji ile tepki verilebiliyor. Ancak META'nın yaptığı açıklamada, ileride tüm emojiler için bu özelliğin kullanılabilir olacağı söylendi. 

Bir mesaja en fazla bir emoji bırakılabiliyor. Kaybolan mesajlara bırakılan emojiler de mesaj ile birlikte kayboluyor. Hatırlatalım ki verdiğiniz tepkiyi gizlemek de mümkün değil. 

Özellik hem Android hem de iOS cihazlar için sorunsuz çalışıyor. Aynı güncellemeyi masaüstü ve web sürümünde kullanmak da mümkün. 

Whatsapp Emojilerle Tepki Verme Nasıl Yapılır? 

Eğer Whatsapp'ın en güncel sürümüne sahipseniz, mesaja emoji bırakmak çok basit. İlk olarak ifade bırakmak istediğiniz mesaja basılı tutun. Ardından açılan panelden istediğiniz ifadeyi seçin. Verdiğiniz ifade mesajın sol alt köşesinde görünecek. 

Bir mesaja kimlerin tepki verdiğini görmek isterseniz, mesajın altındaki emojiye tıklamanız yeterli. 

whatsapp emoji bırakma

Bu özellik, özellikle devam etmeyen, sonlanan konuşmalar için çok kullanışlı. Konuşma sonlandığında insanlar ne diyeceğini bilemeyerek emojilerle konuyu kapatmaya çalışıyor fakat özellikle profesyonel iletişimde bu çok da tercih edilmiyor. Instagram'da da olduğu gibi, konuşma bittiğinde karşı tarafı cevapsız bırakmamak adına mesajını beğenebilir ya da farklı bir ifade bırakabilirsiniz. Böylece görüldü atmak artık geçmişte kalabilir. Bu özellik belki de iletişim krizlerinin de önüne geçebilir. 

Whatsapp Yeni Özellik

Hazır yeniliklerden bahsederken, Whatsapp'ın yaptığı diğer güncelleme ve yeniliklerden de bahsedelim. Uygulama, önceden 100 mb olan dosya gönderme sınırını 2 GB'a çıkardı. 

Aynı zamanda Whatsapp gruplarındaki üye sayısında da değişiklik yapıldı. Artık grup sohbetlerine 512 kişi alınabilecek. 


BENZER YAZILAR

Haftanın Gelişmeleri: 25-31 Mayıs 2021

İnternet Explorer hayatımızdan çıkıyor mu? Discord uygulaması ile ilgili gelişmeler, Google Haritalar'dan yeni özellikler, Fransa'da gençlere destek, ABD'nin ilk açık deniz rüzgar çiftliği ile ilgili haftanın gelişmelerinden 5 güncel seçki.

New York Halk Kütüphanesi - NYPL

Milyonlarca kitaba ve eski el yazmalarına sahip arşivi ile New York Halk Kütüphanesi’nin 125 yıllık tarihi.


Paylaş