Aksiyon, romantik komedi, gençlik, gizem türlerini bir arada bulabileceğiniz Netflix yapımı dizi Outer Banks.

İlk sezonu 2020 yılında yayımlanan dizi Outer Banks, kısa sürede izleyici tarafından yoğun ilgiyle karşılaşmayı başarmıştı. Dizinin ilk sezonu 10 bölüm sürmekle beraber, her bölümün süresi ortalama 50 dakikaydı. İzleyenlerin çoğunluğunun tek seferde bitirdiği dizide ikinci sezonun yayınlanıp yayınlanmayacağı merak konusu olmuştu.

Bunun üzerine çok geçmeden, dizinin ikinci sezonunun yayınlanacağı duyuruldu. Nihayetinde Outer Banks dizisi, 30 Temmuz 2021'de ikinci sezonuyla gösterime girdi. İkinci sezonu yeni yayınlanmasına rağmen dizi, tekrardan sevenlerinin ve izleyicinin yoğun ilgisiyle karşılaşmayı başardı.

Outer Banks Dizisinin Konusu 

Zengin ve fakirler arasında bölünmüş olan bir adada, fakirler kısmında yer alan baş karakter John B ve en yakın arkadaşlarının maceralarının anlatıldığı dizide; John B'nin batık bir gemi bulmasıyla olaylar başlıyor. Babası yıllardır kayıp olan John B, onun öldüğüne kendini inandıramazken, bulduğu batık gemi ve babasının arasında bir bağlantı olduğunu bulması, John B ve arkadaşlarını unutulmaz bir maceraya sürüklüyor. Bu macerada her genç arkadaş grubunda olduğu gibi eğlence, aşk, heyecan ve gerilim de eksik olmuyor. Hep birlikte ipuçlarının peşinden giden gençler, bu yolda başlarına bir çok bela alıyor. Peki bu gençler, başlarına aldıkları belalardan her seferinde kurtulmayı başaracaklar mı? 

Outer Banks'te tıpkı ilk sezonda olduğu gibi ikinci sezonda da macera dolu bölümler yeni karakterlerle birlikte devam ediyor. 

Outer Banks Dizisinde "Sınıf Farkı"

Dizide dikkat çeken ve izleyici tarafından en çok eleştiriye maruz kalan noktalardan birisi zengin ve fakir vurgusu. Seyircinin daha önce pek çok dizide ya da filmde karşısına çıkan, yalnızca bununla sınırlı kalmayıp günlük hayattan bir konu olmasıyla da aşina olunan sınıf farkı, Outer Banks dizisinde de karşımıza çıkıyor.

Diziye gelen yorumlardan bazılarında seyirci bu konunun artık eskidiğini, fazla klasik bir konu olduğu için sıradanlaştığını hatta dizinin daha önce bu konunun işlendiği diğer dizilerden esinlendiğini, bu durum yüzünden de tekrara düştüğü düşüncesini savunurken, seyircilerin bazıları ise bu klasikliğin diziye seyir zevki kattığını,zengin ve fakir arkadaş grupları arasındaki çatışmaların, aşkların, maceraların sürükleyici olduğunu düşünerek diziye geçer not veriyor.

Dizi, yalnızca sınıf farklılığı olan gençlerin hikayesini anlatmaması açısından seyirciye konu çeşitliliği sunuyor. Bu noktada da diziyi diğer gençlik dizilerinden ayıran, ortaya çıkmış olan bu çok yönlülük. Bir çok türü bir arada izleyebilmek dizinin akıcılığını arttırıyor. Bu sayede tek solukta bir sezonu bitirmek mümkün.

Outer Banks Dizisi 1. Sezon Fragman

Outer Banks Dizisi 2.Sezon Fragman

Outer Banks Dizisi Oyuncu Kadrosu

Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan oyuncuların genç ve başarılı olması, oyuncuların birbirleri arasındaki uyumlarının, arkadaşlık bağlarının güçlü olması hikayeyi daha gerçekçi ve daha başarılı bir konuma getiriyor. Bu sayede ilk bölümden itibaren seyirci, hikayeye daha kolay odaklanarak kendisini olayların içinde rahatlıkla bulabiliyor.

John B

Stranger Things, The Beach House, Tell Me Your Secrets, Between Waves gibi yapımlarla izleyici karşısına çıkan Chase Stokes 

Sarah Cameron

Stranger Things, Boy Erased, The Giant gibi yapımlarla ekranda yer alan Madelyn Cline

Kiara

Black Lightning, Creepshow, Constantine gibi yapımlarda yer alan Madison Bailey 

JJ

Deviant, Not Me gibi yapımlarla seyirci karşısına çıkmış olan fakat asıl çıkışını Outer Banks dizisindeki ilginç ve delidolu karakteriyle sağlamış olan Rudy Pankow

Pope

Age of Summer, Edge of The World gibi yapımlarla izleyici karşısına çıkan Jonathan Daviss

Outer Banks Dizisinin Senaristi, Yapımcısı ve Yönetmeni

Outer Banks dizisinin kamera önü dışında kamera arkasında da oldukça başarılı kişilerin oluşturduğu kalabalık bir ekip yer alıyor.

Dizinin senaryosunu Josh Pate, Shannon Burke, Jonas Pate, Rachel Alter, Keith Josef Adkins, Dan Dworkin, Jay Beattie, Kathleen Hale gibi isimlerden oluşan ekip kaleme alıyor.

Dizinin yapımcılığını Josh Pate ve Jonas Pate üstlenirken, yönetmen koltuğunda Valerie Weiss oturuyor.

Outer Banks Dizisi Nerede Çekildi?

Outer Banks dizisinde dikkat çeken noktalardan biri de dizinin çekildiği mekanlar. Bu mekanlar, diziyi izlerken seyir zevkini arttırmada oldukça başarılı olarak kullanılmış. Dizide yer alan mekanlar çoğumuzun hayalindeki tatilin gerçekleşebileceği yerler olarak karşımıza çıkıyor. Doğal olarak,diziyi izleyenlerin aklına buranın gerçekte de var olan bir yer olup olmadığı sorusu beliriyor.

Dizinin ismini aldığı Outer Banks, gerçekte de var olan bir yer. Amerika'da Kuzey Karolina'da bir ada olan Outer Banks, dizi çekimleri esnasında yapımcıların ve ekibin hayal ettiği dünyaya daha yakın olması bakımından çeşitli değişimlere uğramış ve dizi yalnızca burada çekilmemiş.

Outer Banks'in çekildiği bazı yerler ise Charleston Limanı, Kiawah Adası, James Adası, John's Adası, Hunting Island. 

Outer Banks Dizisi IMDb puanı

Yeni sezonun geçtiğimiz günlerde yayınlanmasıyla gündemde yer alan dizinin IMDb puanı ise 7,6/10.

Özetle;

Netflix'te 30 Temmuz'dan itibaren ilk iki sezonuyla gösterimde olan dizi Outer Banks; enerjisi, aksiyonu, çekim yerleri,oyuncuları ile birlikte seyircinin ilgisini çekmeyi başardı. 

Kaynak

https://www.imdb.com/title/tt10293938/

https://www.beyazperde.com/diziler/dizi-26372/


BENZER YAZILAR

Bir Ayrık Otunun Hikâyesi: Duru Olmak

Nükhet Duru'nun hayat hikâyesine odaklanan ve Netflix’te yayınlanan ilk Türkiye belgeseli olan “Duru Olmak” üzerine detayları ve fikirlerimizi sizlerle paylaştık.

Fırtına Anı/ Uzay-Zaman Kırılmaları

İspanyol sinemasına giriş niteliğinde bir film incelemesi.


Paylaş