Haluk Bilginer Pencere oyunu, Audio Koreografi Gazhane, Anadolu Quartet konseri ve Remote Istanbul etkinliğinin detayları.

Pencere-Oyun Atölyesi

Tür: Tiyatro

Yazan: David Hare

Çeviren: Haluk Bilginer

Yöneten: Birkan Uz

Oyuncular: Esra Bezen Bilgin, Haluk Bilginer, Fatih Berk Şahin

Tarih: 24 Kasım 2021 

Saat: 20:30

Yer: Turkcell Platinum Sahnesi, Zorlu PSM-İstanbul

Biletler: 143-209 ₺ arasında, www.passo.com.tr

Pencere Konusu

Orijinal adı Skylight olan Pencere oyunu, Haluk Bilginer tarafından dilimize çevrildi. Oyunda, 30'lu yaşlarında, öğretmen olan ve Londra'da yaşayan Kyra Hollis'in, bir gece boyunca evinde yaşananların öyküsü anlatılıyor. Genç Edward Sergeant'in Hollis'in evine gelmesiyle olaylar başlıyor. Edward'ın babası olan Tom'un da gelişiyle devam ediyor. 

Kyra ve Tom aslında farklı dünya görüşlerine sahip iki farklı insan. İlişkilerinin bitmesinin üzerinden 3 yıl geçtikten sonra Tom, Kyra'yı ziyaret etmeye karar veriyor. İkisi de tüm yargılarından kurtulup bir hayat kurmaya çalışıyorlar. 

Audio Koreografi Gazhane

Tür: Deneyim

Yer: Müze Gazhane, P Binası-İstanbul

Tarih: 28 Kasım 2021

Saat: 13:00

Konsept: Filiz Sızanlı, Mustafa Kaplan

Atölye Yürütücüleri: Melih Kıraç, Mustafa Kaplan, Filiz Sızanlı

Koreografi: Mustafa Kaplan, Filiz Sızanlı, Eylül F. Akıncı

Ses Tasarımı: Sair Sinan Kestelli

Kayıt: Kültür İstanbul-Ücretsiz

Geçtiğimiz Temmuz ayında restorasyonu sonlanan ve İstanbul'un yeni kültür ve sanat merkezi olarak açılan Müze Gazhane, konuklarına farklı bir deneyim sunuyor. Audio Koreografi Gazhane ismiyle oluşturulan işitsel koreografi, içeriğindeki sesli yönlendirmelerle bu endüstriyel ve mimari mirası keşfe çıkarıyor. 

Koreografik arayüz, dinleyicileri etkin hale getirerek, Gazhane'nin kültür kampüsüne dönüşüm sürecinin, enerji, mekan ve beden algımız açısından yeni sorgulamalar yapmasını sağlıyor. 

Her pazar aynı saatte başlayacak olan deneyim ücretsiz olarak sunuluyor. Etkinliğin katılımcı sayısı sınırlı olduğu için önceden kayıt yaptırmak gerekiyor. Aynı zamanda bir kulaklık, internet ve akıllı telefon kullanmanız gerekiyor. 

28 Kasım Pazar günü yapılacak olan etkinliğin kayıtları 23 Kasım Salı günü 14:00'da açılacak. Kayıt sekmesine buradan ulaşabilirsiniz. 

Anadolu Quartet Konseri

Tür: Konser

Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi-İstanbul

Tarih: 26 Kasım 2021

Saat: 19:30

Süre: 65 dk

Biletler: 70-90 ₺ arasında, biletix.com

2008 yılında Ahmet Tirgil tarafından kurulan Anadolu Quartet, Mezopotamya ve Anadolu şarkılarını kendine has üslubuyla seyirciye sunmaya devam ediyor. Bu seferki konsere gruba vokalde Eylem Kahraman ve Mehtap Arslanargun katılacak. Aynı zamanda bir çok misafir müzisyen de sahnede olacak. 

Remote İstanbul 2021

Tür: Deneyim

Yer/Başlangıç Noktası: Manolya Park, Koşuyolu-İstanbul

Bitiş noktası: Kadıköy Bahariye

Tarih: 28 Kasım 2021

Buluşma saati: 15:15

Süresi: 120 Dakika

Biletler: 80-120 ₺ arasında, beykozkundura.com

Remote İstanbul Nedir?

Remote İstanbul kulaklıklar ve yapay zeka yönlendirmeleriyle gerçekleştirilen bir oyun. İnsanlar kulaklıklarındaki sentetik ses ile yönlendiriliyorlar ve yapay zeka ile birlikte bir kent deneyimi yaşıyorlar. Bir algoritma tarafından yönlendirilirken aslında kimi takip ettiklerini sorguluyorlar. Yolculuk boyunca film müzikleri ya da stereofonik sesler gibi özgün ve farklı ses tasarımları katılımcılara eşlik ediyor ve onları yönlendiriyor. 


BENZER YAZILAR

Julia Child

Yazdığı kitaplar ve sunduğu yemek programlarıyla, Fransız mutfağını Amerikalılara tanıtıp sevdiren Julia Child'ın hayatı.

Evde Kolayca Hazırlanabilecek 5 Meze Tarifi

Keyifli masalara renk katacak ve evde yapabileceğiniz 5 pratik meze tarifi.


Paylaş