Gizem ve gerilim bandında ilerleyen dizinin detayları.

gözcü

Gizem ve gerilim bandında ilerleyen ve korku içeriklerini de bünyesinde taşıyan dizinin detayları.

Netflix semalarından izlenilebilecek olan gerilim ve dram karışımı dizi Gözcü, gerçek olaylara dayanan hikayesiyle de oldukça dikkat çekiyor.

Gözcü Konusu

Gözcü Konusu

İzlendiği günden bu yana en çok izlenenler arasında yerini haftalardır koruyan Gözcü, Türkiye üzerinde de başarılı bir şekilde en çok izlenenler bandında yerini koruyor.

Gerçek olaylardan uyarlama olan hikaye, Nora ve Dean Brannock çiftinin New Jersey semalarında bir ev satın almasıyla başlıyor.

Dean ve Nora çifti ve çocukları, uzun süredir hayallerindeki gibi bir ev satın almanın heyecanı içerisindeyken, posta kutularına gelen gizemli bir mektup hikayenin tüm akışını değiştiriyor. Hoş geldiniz, mesajıyla, tamamen masum bir şekilde başlayan mektuplar ilerleyen süreçler içerisinde tamamen karanlık, garip ve ürkütücü bir hal almaya başlıyor.

Kendisini 'Gözcü' olarak tanıtan gizemli bir kişi tarafından gönderilen mektuplar, dizide korku unusurunu oluşturmaya yetiyor da artıyor bile.

Mesela,mektupların birinde, "Evi 1920'lerde büyükbabam,1960'lardaysa babam gözetledi. Şimdiyse benim sıram. Evin geçmişini biliyor musunuz? Duvarlarının içinde ne olduğunu biliyor musunuz? Neden buradasınız? Öğreneceğim." gibi oldukça garip ve ürkütücü mesajlar yer alıyor.

Gözcü olan kişi, gönderdiği mektuplarda Brannock ailesinin özel yaşamlarına da hakim olduğunu her şekilde belirtiyor.

Yazdığı ilk mektupta "yeni sahibe" ifadelerinin kulanan Gözcü, ikinci ve diğer mektuplarında aileye kendi isimleriyle hitap ediyor. Ayrıca evde yapılan restorasyon işlerinden memnun olmadığını dile getiriyor ve çocukların bodrum katında oynayıp oynayamayacaklarını sorup duruyor.

Brannock ailesi, tüm uğraşlara rağmen, hatta dedektif bile tutmalarına rağmen Gözcü'nün kimliğini öğrenmeyi başaramıyor.

Ne polis ne de özel tutulan dedektifler, aileye gönderilen korkunç mektupların kimliğini açığa çıkarmayı başaramıyor. Bu sırada Gözcü, Brannock çifitini sevdikleri konusunda tehdit içerikli mektuplar yazmaya devam ediyor ve talihsiz bir kazada ölebilecekleri konusunda uyarılarda bulunuyormuş gibi yapıyor.

Brannock çifti aldıkları fiyattan daha da ucuza satmak zorunda kalıyor evlerini ve başka bir yere taşınıyorlar.

Bu hikaye gerçek hayattan uyarlama olduğu için ürkütücü. Halen Gözcü'nün kimliği öğrenilmiş değil ve 657 Boulevard'daki evi gözetleyip gözetlemediği ise bilinmiyor.

The Watcher

Gözcü Fragmanı

Gözcü Yönetmeni, Senaristi

Orijinal Adı: The Watcher

Filmin Türü: Gerilim, Dram

Yönetmen: Paris Barclay, Jennifer Lynch, Ryan Murphy, Max Winkler

Senaristler: Ian Brennan, Ryan Murphy, Reilly Smith

Süre: 8 bölüm ve 5 saat 32 dakika

Yapım Yılı: 2022

Müzik: Morgan Kibby, David Klotz

Yapımcılar: Ian Brennan, Ryan Murphy, Paris Barclay

Gözcü IMDb Puanı 

The Watcher

Gizem ve gerilim bandında ilerleyen dizinin IMDb puanı 6.5 olarak belirlendi.

Gözcü Oyuncuları ve Karakterleri

Gözcü İzleyici Yorumları

The Watcher

Bu yorumlar https://www.imdb.com/ sitesinden alınmıştır.

"İtiraf etmeliyim ki bu dizi zaman zaman beni hayal kırıklığına uğrattı ve aynı zamanda çok fazla olay örgüsü kıvrımı ve dönüşü olan tipik bir gerilim filmi gibi hissettim. Bununla birlikte, bu dizide benzersiz bulduğum şey, materyalizme olan saplantının konusu ve insanların bu saplantıları güvence altına almak ve korumak için ne kadar sürecekleri. Bunun, yapımcıların kısmen sosyal yorum bölümü gerilim filmi olan bir dizi yapmak için kasıtlı olup olmadığından emin değilim. Yine de, bazen çıkmaz dönüşler ve dönüşlerle hayal kırıklığına uğramasına rağmen, bu izleyiciyi kilitli tutan şüpheli bir dizi olarak çalışıyor." -kiowhatta

"Başlangıçta, Bly Manor'a benzer tarzda bir korku dizisi gibi geliyor, ancak hızla daha geleneksel bir gerilim filmine dönüşüyor. Herkes için olmayabilir ama iyice keyif aldım, havayı ve çoğunlukla özgünlüğünü sevdim. Son bölüm oldukça bölücü olacak, insanlar bundan gerçekten hoşlanacak ya da gerçekten nefret edecek, biraz belirsiz tarafta. Bubi Cannavale ve Naomi Watts'ın kendi rollerinde mükemmel olduklarını düşündüm, Theodora'yı oynayan Noma Dumezweni'yi kesinlikle çok sevdim, büyüleyici bir karakter olduğunu düşündüm, çok iyi performans gösterdi." -Sleepin_Dragon

Kaynakça

https://www.imdb.com/title/tt14852808/?ref_=tt_urv

https://listelist.com/netflix-dizisi-gozcu-hakkinda/


BENZER YAZILAR

Stand-Up ve Komedi Gösterisi Önerileri

Netflix'ten izleyebileceğiniz, farklı çeşitlerde ve birbirinden çok farklı komedyenler tarafından yapılmış hepsi diğerinden özgün stand-up önerileri: Bo Burnham, John Mulaney ve dahası.

Unorthodox: Geleneksel Olmayan

Topluma hapsolmuş bir kadının kendini bulma hikayesi.


Paylaş