Netflix yapımı, dram, bilim kurgu ve gerilim türlerini bir arada barındıran Alman dizisi.

Biohackers, Netflix'in 2020 yılında ilk sezonuyla gösterime sunduğu, geçtiğimiz günlerde ikinci sezonuyla yeniden adından söz ettirmeye başlayan Alman yapımı, Christian Ditter imzalı iddialı dizi.

Sinema ve dizi dünyasında oldukça başarılı olan Almanya, Netflix'te özellikle Dark dizisiyle bilim kurgu türünü bambaşka boyuta taşımayı başarmıştı. Bu başarının ardından Biohackers dizisi Netflix'te gösterime girdiği ilk günlerden beri izleyici tarafından Dark dizisiyle kıyaslanmaya başlamıştı. Fakat bu kıyaslamalar pek bir anlamı olmayacağını söyleyebiliriz. Çünkü iki dizi konu ve olayların akışı olarak birbirine pek de benzemiyor.

Biohackers Dizisinin Konusu 

Dizinin baş karakteri olan Mia (Emma), Almanya'nın en iyi üniversitelerinden birinde tıp okumaya hak kazanır. Mia (Emma), aynı zamanda kendi bölümüyle de ilişkisi bulunan bir konu olan biyolojik saldırı teknolojisiyle ilgilenmektedir. Bu konuda yaptığı çalışmalarla, derslerdeki herkes gibi olmayan farklı bakış açısıyla ve potansiyelinin farkında olmasıyla üniversitenin en gözde ve başarılı öğretim görevlilerinden biri olan Tanja Lorenz'in dikkatini çekmeyi başararak onun kendisini tanımasını sağlar.

Tanja Lorenz'in gözüne girmeyi başaran Mia'nın iyi bir öğrenci olup onunla çalışmalar yapmak istemesinin altında öğretim görevlisiyle ilgili bambaşka amaçlarının var olması yatar. Çünkü Mia'nın ailesinin geçmişiyle öğretim görevlisi Tanja Lorenz'in bir bağlantısı vardır. Mia, bu bağlantıları çözerek gerçekleri ortaya çıkarmak istemektedir. Acaba Mia bu isteklerini gerçekleştirmek nasıl hamleler yapacaktır ve en önemlisi de sonunda başarılı olabilecek midir?

Dizide işlenen bu konu üzerinden günümüz ve gelecek teknolojisinin imkanlarını kullanarak modern tıbba yeni bir soluk getirildiğinin, bunun sonuçlarının neler olabileceğinin de sinyalleri veriliyor. Çünkü Lorenz, bilimden yola çıkarak bazı hastalıkları ve sorunları çözmek istemekte, fakat bunun için de bir çok etik değerden vazgeçmek zorunda kalıyor. Tam da bu noktada kendisine, belki de ona çok benzeyen ve bu benzerlikten güç alarak onu alt edebilecek bir düşman olan Mia'yı edinmiş oluyor.

Tüm bu gerilimlerin yanı sıra dizide güçlü dostluk bağlarını, bu bağlardan doğan aşkları ve aşk üçgenlerini de izliyoruz. Bu sebeple de dizide bir çok duygunun izleyiciye geçmesi mümkün olurken dizi heyecanından bir şey kaybetmeden sonra gelecek olan her bölümü merak ettirmeyi başarıyor.

Biohackers Dizisi 1. Sezon Fragmanı

Biohackers 2. Sezon

(Spoiler içerebilir).

Birinci sezonun sonunda Mia'nın planlarını tam gerçekleştirmek üzereyken seyriciye ters köşe yapılıyor ve belki de Mia, intikam ve gerçekleri ortaya çıkarmak için çıktığı bu yolculuğunda başladığı yerden de geriye gidiyor. Böylelikle de tüm dengeler alt üst oluyor.

Dizinin ilk sezonu sürpriz bir finalle sona erdikten sonra izleyiciler sabırsızlıkla ikinci sezonu beklemeye başladı. İkinci sezonun nasıl ilerleyeceği tahmin edilemiyor aynı zamanda da merak uyandırıyordu. 

Dizinin ikinci sezonu, ilkinin üzerinden çok geçmeden 2021 yılında gösterime sunuldu. Bu sezonda izleyiciyi bambaşka olaylar bekliyordu. Mia'nın kaçırılmasıyla final yapan ilk sezondan sonra, olayların buradan devam etmesi beklenirken dizi bambaşka bir yerde ve zamanda başladı. Tıpkı seyirci için olduğu gibi Mia için de başına gelenler merak konusuydu. Dizinin ilerleyen bölümleriyle birlikte Mia'nın başına neler geldiğini onun da hatırlamasıyla izlemiş olduk. Bu kez Mia'nın karşısındaki düşman çok daha güçlüydü ve o henüz başına neler geldiğini bile hatırlamıyordu. Mia'nın bu gizemi çözmesi için beklenmedik kişiler ona yardımcı olacak, en beklemediği kişiler tarafından da ihanete uğrayacaktı. Tüm bu olayların sonucunda, sır perdesi aralanacak mıydı?

Biochackers 2. Sezon Fragmanı

Biohackers 3. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Yayınlandığı sezonlarla seyirci tarafından ilgi gören dizi, ilk sezonunun üstünden henüz bir yıl geçmesiyle birlikte ikinci sezonu gösterime girmişti. Dizinin üçüncü sezon onayı alıp almadığı henüz belli değil. Fakat eğer üçüncü sezon onayı alırsa bu sezonun da ikinci sezonun üzerinden çok geçmeden yayınlanması planlanıyor.

Biochackers IMDb Puanı

Alman yapımı olan dizi Biohackers'ın IMDb puanı 6,8/10.

Biohackers Dizisi Karakterler ve Oyuncuları

Mia (Emma) Akerlund

Daha önce Blue My Mind, Close To The Horizon, The Most Beautiful Girl In The World gibi filmlerde yer alsa da adını Biohackers'le duyuran İsviçreli oyuncu Luna Wedler

Tanja Lorenz

Buddenbrooks, Wild Chicks, The Door gibi yapımlarda yer almış olan oyuncu, seslendirme sanatçısı, sesli kitap konuşmacısı ve sunucu olan Jessica Schwarz

Niklas

Why Not You, Tatort: Damian,Der Namenlose Tag, 8 Days gibi yapımlarda yer alan oyuncu Thomas Prenn

Jasper

Adrian Julius Tilmann

Lotta

Caro Cult

Andreas Winter

Benno Fürmann

Chen-Lu

Jing Xiang

Ole

Sebastian Jakob Doppelbauer

Petra Eller

Zeynep Bozbay

Alman yapımı olan ve daha önce pek de rastlamadığımız türden bir dizi olan, geçtiğimiz günlerde yayınlanan ikinci sezonuyla adından söz ettirmeyi başaran dizi Biohackers, henüz izlemeyenler için Netflix'te gösterimde. 

Kaynak;

https://www.imdb.com/title/tt9849210/

https://www.beyazperde.com/diziler/dizi-24797/


BENZER YAZILAR

Kerr (2021) 22 Nisan'da Vizyonda

Tayfun Pirselimoğlu’nun yönettiği gerilim filmi, yönetmenin aynı adlı romanından sinemaya uyarlandı.

Türk Sinematek Derneği

1965'te kurulup 1980'da kapatılan Türk Sinema Derneği ve Yeni Sinematek Sinemaevi hakkında bilgiler.


Paylaş