Ders zili susmasın, okul sıraları boş kalmasın

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 11 ilimizi etkileyen deprem nedeniyle hasar alan okulların yerine geçici hizmet verecek okulların yapımı için Milli Eğitim Bakanlığı’yla imzalanan protokolle Ders Zili Fonu’nu hayata geçirdi.

Prefabrik Okul Projesi'ne Nasıl bağış yapılır?

Siz de bu bağlantıdan bağış sayfasına giderek yapabilirsiniz: 

Proje kapsamında bireysel ve kurumsal bağışçıların desteğiyle yapılacak 4 ve 6 derslikli prefabrik okullar, afet bölgelerinde eğitimin devamı için MEB’e teslim edilecek. Afetten etkilenen bursiyerlerinin yanı sıra temel eğitim çağındaki tüm çocuklar ve gençler için seferber olan TEV’in Ders Zili Fonu için internet sitesi üzerinden bağış yapılabiliyor.

Tam 56 yıldır başarılı ve maddi olanakları sınırlı olan öğrencilere burs desteği veren Türkiye’nin en köklü ve öncü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV), ülkemizin yaşadığı en yıkıcı depremlerden biri olan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından eğitimin sürmesi için Ders Zili Fonu ile seferberlik başlattı.

Ders Zili Fonu’nda toplanan bağışlarla yıkılan veya hasar olan okulların yerine, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yönlendirmesiyle ihtiyaç duyulan bölgelerde geçici olarak hizmet verecek prefabrik okullar yapılacak. İhtiyaca göre, 4 ve 6 derslikli olarak yapılacak prefabrik okullar, tüm temel donanımları tamamlandıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edilecek.

“Eğitim, en sağlam temeldir.”

Prefabrik okulların gelecek eğitim döneminde kullanıma hazır olmasını hedeflediklerini belirten TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, “Deprem bölgesinin yeniden ayağa kalkması için hepimizin el ele vermesi gerekiyor. Bölgede çok fazla ihtiyaç var. Biliyoruz ki eğitim, en sağlam temeldir. Okullarda ders zili tekrar çalsın, sıralar öğrencilerle dolsun diye hayata geçirdiğimiz Ders Zili Fonu ile yıkılan hayalleri yeniden, hep birlikte inşa edeceğiz. TEV olarak, afetzede öğrencilerimizin yanındayız. Bireysel ve kurumsal bağışçılarımızın desteğiyle yapacağımız prefabrik okullarla hiçbir öğrencinin hayalleri, umutları yarım kalmayacak, hepsi eğitimlerini tamamlayarak Türkiye’nin aydınlık geleceğinin bir parçası olacak,” şeklinde konuştu.

 

Öğrencilerin eğitimlerine ders sıralarında devam etmelerini amaçlayan Ders Zili Fonu’na TEV’in internet sitesi üzerinden tek seferlik ya da aylık düzenli bağışlarla destek olunabilir.


BENZER YAZILAR

Haftanın Gelişmeleri 20-26 Eylül 2021

Altın Koza, Yaşam Boyu Onur Ödülleri, Xiaomi'nin yeni akıllı gözlüğü, tarihi uzay yolculuğu, Van Gogh'un yeni keşfedilen çizimi ve Metallica grubunun yeni albümü ile ilgili haftanın güncel haberleri.

Audrey Hepburn

Hollywood dünyasının prensesi olarak gösterilen; oyunculuğuyla, zerafetiyle, iyi kalpliliğiyle ön plana çıkan Audrey Hepburn.


Paylaş