Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu geleceğin mesleklerinde temsiliyet dilimini büyütmek için tüm kadınları ücretsiz eğitimlere davet ediyor.

Geçtiğimiz ilkbahar döneminde Brothers tarafından kurulan Hayata Karışan Kadınlar Platformu, ikinci dönemi için başvuruları almaya başladı. Geleceğin mesleklerinde kadın varlığını güçlendirmek ve geleceğin mesleklerinin kurgulanmasında kadınların da eş hakka ve yetkinliğe sahip olmasına öncü olmak için Pernod Ricard Türkiye sponsorluğu ve IDEMA danışmanlığı ile hayata geçen platform için başvurular 22 Aralık’a kadar devam edecek.

Ücretsiz Eğitimler için Başvuru Linki

hayata karışan kadınlar platformu

Geçtiğimiz dönem, 7000’in üzerinde başvuru alarak 600 kadının ücretsiz eğitim almasına olanak sağlayan Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nda katılımcılar, mentor ve eğitmen buluşmalarından sonra mentorlarla birlikte gerçekleştirdikleri yoğun bootcamp süreci sonunda projelerini geliştirme fırsatı bulmuştu. Platformun ilk fazının sonunda, Final Pitch günü sunulan projeler arasında jüri tarafından yapılan değerlendirme sonunda fon kazanmaya hak kazanan projeler açıklanmıştı.

Eşitsizliğin İş İlanı

Bu dönem için ise “Eşitsizliğin İş İlanı” başlıklı dikkat çekici bir başlangıç ile başvurularının başladığını duyuran Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu, kadınların ekonomiye katılımı konusundaki eşitsizliği vurguluyor. “Dilim Varmıyor” kampanyası ile beraber gastronomi, sanat, teknoloji, müzik gibi çeşitli alanlardaki kadın temsiliyetinin eşitsizliğine dikkat çeken platform, eğitim modülleri, girişimcilik dersleri ve proje geliştirme için hazırlanan Bootcamp süreçleriyle kadınları iş hayatına katılmaya teşvik ediyor.

Geleceğin mesleklerinde kadının temsiliyet dilimini büyütüldüğünde tüm toplumun ileri taşınmasına katkı sağlanacağını savunuyor. Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu, eğitim ve Bootcamp süreçleri sonunda kazanan projelere fon da sağlayarak, kadınların hayata karışmasına destek oluyor.

Dünya Ekonomik Forumu Geleceğin Meslekleri Raporu’ndan (2020) referans alınarak, Kültür, Sanat ve Eğlence, Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği, Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme ve Yeni Medya olmak üzere 4 modüldeki eğitimlere başvurular hayatakarisankadinlar.com adresinden yapılıyor.

hayata karışan kadınlar platformu

Brothers Hayata Karışan Kadınlar-Ücretsiz Eğitimler Neler, Nasıl Başvurulur?

Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nun ikinci döneminde 4 modülde yer alan mentorlar ve melek yatırımcılarla kadınları geleceğe hazırlıyor. Platformun bu yılki mentorları arasında Kültür, Sanat ve Eğlence modülünde ha:ar sanatçı ikilisi Hande Şekerciler ve Arda Yalkın, Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği modülünde Prof. Dr. Itır Erhart, Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme modülünde Teknoloji Yazarı Serdar Kuzuloğlu ve Yeni Medya modülünde Gazeteci, Yazar, Podcast Yayıncısı Nilay Örnek yer alıyor. Platformun ilerleyen aşamalarında ise Galata Business Angels, katılımcıların projelerini geliştirmesine destek olacak ve fon alacak projelerin seçiminde rol oynayacak.

Platform bünyesinde çevrimiçi ve ücretsiz olarak sunulan eğitimlere 18 yaşından büyük ve her eğitim seviyesinden kadın başvurabiliyor. hayatakarisankadinlar.com adresinden başvuruları devam eden Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu ile ilgili tüm bilgi ve haberler, internet sitesinden ve Brothers1801 sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Brothers Hakkında

Brothers, ilhamını İskoç kültüründen alan, yaşamın her alanında öğrenerek, yeni insanlarla, yeni dünyalarla tanışarak hayata karışan herkesin buluşma noktası. Bizi takip ederek, tüm etkinliklerimizden ve yeniliklerden haberdar olabilirsin! Hayat, hayata karışınca güzel!

Pernod Ricard Türkiye

Pernod Ricard Türkiye, dünya çapında 80'den fazla ülkede faaliyet gösteren ve uluslararası prestijli alkollü içki markalarının sahibi olan Pernod Ricard bünyesinde Türkiye’deki faaliyetlerine devam etmektedir. “Keyifli anların yaratıcıları” olarak 2002 yılından bu yana, 20 yıldır Türkiye’de, sektöre, çalışanlarına ve doğaya değer katma misyonuyla hareket eden Pernod Ricard Türkiye, ithal alkollü içkiler kategorisinde pazar lideridir.   

Galata Business Angels

Ülkemizin önde gelen ilk jenerasyon internet girişimcileri tarafından, girişimler için kurulmuş olan Galata Business Angels (GBA) Türkiye'nin ilk melek yatırım ağıdır. Her sektörde dijital ve yenilikçi iş fikirlerine yatırım yapan, kâr amacı gütmeyen bir dernek olan GBA, potansiyeli en yüksek girişimcilerle en deneyimli yatırımcıları buluşturarak başarılı dijital girişimcilik hikayelerinin çıkmasını amaçlamaktadır.


BENZER YAZILAR

Haftanın Gelişmeleri: 8-14 Haziran 2021

Araç içi reklamlar hayatımıza girmeye başlıyor. Twitter'dan yeni özellik, Xiaomi şirketinin depremler için yaptığı çalışma, Huawei'nin yeni işletim sistemi, Kanada'da gündemi sarsan sosyal medya düzenlemesi ile ilgili haftanın gelişmelerinden 5 güncel haber.

Cins Kedilerin Sessiz Çığlığı

Cins olarak bilinen kedilerin tatlılıklarının altında büyük acılar var.


Paylaş