Şevket Çoruh ve Günday Karacaoğlu'ndan bol ödüllü muhteşem komedi, yepyeni enerjisiyle iki farklı cast ile sergileniyor.

Baba Sahne’nin bol ödüllü yoğun ilgi gören muhteşem komedisi “Bir Baba Hamlet”, yepyeni enerjisiyle 25-26 Ağustos’ta iki gün üst üste KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda. İki farklı cast ile sahnelenen renkli program “Bir Baba Hamlet”te Şevket Çoruh’a, Ağustos ayı boyunca Günay Karacaoğlu eşlik ediyor.

Dünya literatürünün en önemli oyunlarından biri olan “Hamlet”i alışılmadık bir yorumla sahneye taşıyan “Bir Baba Hamlet”, tiyatroseverleri dolu dolu gülmeye davet ediyor.

Bir Baba Hamlet Ne Zaman, Nerede Oynuyor? Biletleri nerede satılıyor?

Şehrin eğlence mirası KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de, URU organizasyonu ve Mey|Diageo kurumsal desteğiyle gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunun biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor.

25 Ağustos Çarşamba ve 26 Ağustos Perşembe akşamları peş peşe sahnelenecek “Bir Baba Hamlet”te seyirciler, kapı açılış saati olan 18.30’dan itibaren bahçe ve fuaye alanında, açık havada zaman geçirme imkânı da buluyor. 

Bir Baba Hamlet Oyunu

"Bir Baba Hamlet", hiç azalmayan temposuyla seyircileri dolu dolu gülmeye davet ediyor. Baba Sahne’nin çok ödüllü prodüksiyonu, dünya literatürünün en önemli oyunlarından biri olan "Hamlet"i şarkılarla, danslara, sürekli değişen bir dekorla ve kılıktan kılığa giren karakterlerle harmanlayıp tepetaklak bir yorumla sahneye koyuyor.

Oyun, Sebastian Seidel’in, komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten’in usta işi çevirisi ve Baba Sahne’nin babacan yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine göz kırpıyor. Yönetmen koltuğunda Emrah Eren’in oturduğu “Bir Baba Hamlet”te seyirciler de zaman zaman oyuna dahil oluyor.

Bir Baba Hamlet Bilet Fiyatları

Bilet fiyatlarının 60-180 TL arasında değişiklik gösterdiği oyunların kapı açılış saati 18.30, başlama saati ise 21.00. Biletler oyun başlayana kadar online olarak Biletix’ten temin edilebiliyor.

Küçük Çiftlik Park Hakkında, Nerede? Nasıl Gidilir, Konumu

İstanbul’un kalbinde yer alan Küçük Çiftlik Park, 17. yüzyıldan beri şehrin kültür ve eğlence merkezi. Günümüze kadar mesire alanı, hasbahçe, gazino ve lunapark olarak İstanbulluları ağırlayan mekan, bugün kurumsal etkinliklerden lansmanlara, fuarlardan davetlere, düğünlerden dev konserlere, tüm sahne sanatlarından sergilere kadar ses getiren etkinliklerin yapıldığı çok amaçlı bir etkinlik merkezi olarak hizmet veriyor.

Yaz sezonunda etkinliklerin ihtiyacına göre düzenlenebilen 17.000 kişi kapasiteli alanı, kış sezonunda ise 4.500 kişi kapasiteli kapalı alanı ile şehrin ihtiyacına cevap veriyor. 2000 metrekarelik çim alana sahip Küçük Çiftlik Bahçe ise yaz sezonunda ayrı bir alan olarak hizmete açılıyor.

Küçük Çiftlik Park Nasıl Bir yer?

Şehirlilerin kaçış noktası haline gelen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu İstanbullulara yemyeşil huzurlu bahçe ortamında nefes alabilecekleri, güvenle sosyalleşebilecekleri bir alan sunuyor.

Geçtiğimiz yaz misafirlerinin içleri rahat bir şekilde açık havada vakit geçirmelerini sağlayan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda COVID-19 nedeniyle alınan hijyen tedbirleri bu yıl da en üst düzeyde uygulanıyor.

Yalnızca online biletleme sisteminin kullanıldığı, kapıda bilet satışının yapılmadığı etkinliklerde misafirlerin ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapılıyor. Ortak kullanım alanlarında birçok noktaya dezenfektan üniteleri kurulan etkinlik alanında maske takma zorunluluğu bulunurken, maskesi olmayan seyircilere maske temin ediliyor.

Küçük Çiftlik Bahçe Tiyatrosu 2021 Programı


BENZER YAZILAR

Füreya Koral: Cumhuriyet Döneminin İlk Kadın Seramik Sanatçısı

Seramiklere can vererek can bulan özel kadın Füreya Koral.

Kanlı Kontes: Elizabeth Bathory

Çivili kafesler, kanlı banyolar, tüyler ürpertici ayinler, kıpkırmızı küvetler, sadistçe zevkler… Korku filmi sahnesi değil; bir seri katilin hikayesi.


Paylaş