İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Zorlu PSM, İKSV’nin 50. yıl kutlamaları kapsamında, gerçekleşecek bale gösterisi hakkında bilgiler.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Zorlu PSM, İKSV’nin 50. yıl kutlamaları kapsamında, Palo Alto Networks sponsorluğunda, günümüzün önde gelen bale topluluklarından Zürih Balesi’nin Anna Karenina gösterisini İstanbul’a getiriyor. 27 ve 28 Haziran’da Zorlu PSM’de izleyiciyle buluşacak Anna Karenina, izleyicilere uzun yıllardır özlemi duyulan bir seyir ziyafeti sunacak.

Görkemli prodüksiyonları ve kusursuz performanslarıyla tanınan Zürih Balesi’nden Anna Karenina, İKSV ve Zorlu PSM işbirliğinde, dünyanın önde gelen siber güvenlik şirketi Palo Alto Networks’ün özel gösteri sponsorluğunda İstanbul’a geliyor. Anna Karenina, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yanı sıra havayolu partneri Türk Hava Yolları’nın desteğiyle ve Pro-Helvetia’nın işbirliğiyle 27 Haziran Pazartesi ve 28 Haziran Salı akşamları saat 20.30’da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyiciyle buluşacak.

Günümüzün önde gelen bale topluluklarından Zürih Balesi, Oslo, Münih, Hong Kong, Moskova gibi şehirlerin ardından bu kez İstanbul’da göz doldurmaya hazırlanıyor. On yıldır topluluğun sanat direktörlüğünü üstlenen Christian Spuck’un uyarladığı Anna Karenina’da dünyaca ünlü yazar Tolstoy’un unutulmaz karakterleri, büyüleyici koreografik imgelere dönüşüyor.

Gösterişli kostümleri, çağdaş sahne tasarımı, çoğunlukla Neoklasik dansa dayalı koreografisi, Rachmaninov’dan Lutoslawski’ye uzanan müzikleri ve Zürih Balesi dansçılarının muhteşem performanslarıyla tam anlamıyla bir göz ziyafeti sunan Anna Karenina uzun yıllar akıllardan çıkmayacak.

Her biri solist niteliğinde dansçıları bünyesinde barındıran, ünlü koreograflarla yaptığı işbirlikleriyle her zaman büyük ses getiren yapımlara imza atan Zürih Balesi, Zürih Operası’nın sezon programının büyük bir kısmını üstlenmesinin yanı sıra her yıl dünyanın dört bir yanında turnelere çıkıyor.

En son 2012’de İstanbul Müzik Festivali’ne unutulmaz iki gösteriyle konuk olan Zürih Balesi, pek çok ödül sahibi sanat direktörü Christian Spuck’un yanı sıra William Forsythe, Sol León/Paul Lightfoot, Jiří Kylián, Mats Ek ve Crystal Pite gibi ünlü koreograflarla da düzenli işbirliği yapıyor.

İKSV’nin 50. yılı kutlamaları kapsamında İKSV ve Zorlu PSM’nin işbirliğiyle İstanbullu izleyicilerle buluşacak Zürih Balesi’nin Anna Karenina’sı yılın kaçırılmayacak gösterilerinden biri…

Anna Karenina biletleri satışta

Anna Karenina biletleri, passo.com.tr ile İKSV ana gişede (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) satışta.


BENZER YAZILAR

Haftanın Etkinlikleri 24 Ocak 2022

KüçükÇiftlik Park'ta Adamlar ve Kaan Tangöze konserleri, Arter'de 6 Şubat'ta sonlanacak sergi ve bir performans önerisi ile birlikte haftanın etkinlik listesi.

Ohrid: Balkanların Tarihi ve Doğal Şehri

Muhteşem doğası ve kültürleri birleştiren tarihiyle Balkanlar'ın Kudüs'ü olarak anılan Ohrid


Paylaş