Başrolünde ve senaryo yazımında Yılmaz Erdoğan'ın yer aldığı BKM yapımı film, 8 Ekim tarihinde Netflix'te yayında olacak.

Netflix, Ekim ayında yeni bir Türk apımı filmi izleyicilerine sunmaya hazırlanıyor. Çok Uzak Fazla Yakın ve Gönül İşleri gibi farklı yapımların da yönetmenliğini yapmış olan Türkan Derya, Kin isimli filmin de yönetmenliğini üstleniyor.

Bu yıl çıkarılan Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü? isimli son filmiyle karşımıza çıkan Yılmaz Erdoğan, filmde başrolü üstleniyor ve Başkomiser Harun olarak karşımıza çıkıyor.

Kin'in senaryosunun Güney Kore yapımı bir filmden uyarlandığı belirtiliyor. Bir Başkomiserin kendisini birdenbire içinde bulduğu ikilemlerle dolu ve zorlu bir durum anlatılıyor. Senaryonun yarlamasında Yılmaz Erdoğan'ın da imzası bulunuyor. 

BKM yapımı Kin filminin oyuncu kadrosunda Ahmet Mümtaz Taylan, Rüzgar Aksoy, Duygu Sarışın ve Cem Yiğit Üzümoğlu gibi isimler bulunuyor. 

Yönetmen: Türkan Derya

Yapımcı: BKM

Tür: Gizem, gerilim

Kin Filmi Fragman

Kin Filmi Konusu

Kin filmi, bir ailenin almaya çalıştığı intikamın hikayesini anlatıyor. Harun başkomiser, mesleğinde verilen en büyük ödülü alıyor ve ardından ekip arkadaşlarıyla birlikte kutlamaya gidiyor. Harun, ödülden sonra terfi alacağına emin fakat o gece evine dönerken bindiği taksi şoförünün saldırısına uğruyor ve kendisini savunmaya çalışırken cinayet işleyerek taksi şoförünü öldürüyor.

Ertesi gün bu cinayet bir vaka olarak emniyete ulaşıyor ve başkomiser Harun, kimseye bir şey söylemeden kendi işlediği cinayetin failini bulmaya çalışıyor. Hem kaçan hem de kovalayan kendisiyken, bulduğu ipuçları onu daha da karmaşık bir olay örgüsünün içine çekiyor. 

Kin filmi, heyecan dolu senaryosu ile suçlunun, suçun ve masumiyetin anlamlarını tekrar sorgulatıyor. 

Kin Filmi Oyuncuları

Yılmaz Erdoğan

Oyuncu, yazar, komedyen, şair ve yönetmen olan Yılmaz Erdoğan, Kin filminde Başkomiser Harun olarak karşımıza çıkıyor. Bugüne kadar Sadri Alışık Ödülleri, Altın Kelebek Ödülleri, Afife Tiyatro Ödülleri ve Avustralya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi Ödülü gibi pekçok ödüle layık görüldü. 

Ahmet Mümtaz Taylan

Oyuncu ve yönetmen olan Ahmet Mümtaz Taylan, Bir Zamanlar Anadolu'da, Mavi Gözlü Dev, Sen Aydınlatırsın Geceyi, Ölümlü Dünya ve Organize İşler Sazan Sarmalı gibi pek çok başarılı yapımda yer aldı. 

Cem Yiğit Üzümoğlu

Netflix'in Hakan: Muhafız, Rise of Empires: Ottoman gibi yapımlarında oynadı. 

Duygu Sarışın

İçerde ve Ufak Tefek Cinayetler gibi filmlerde adını duyuran Duygu Sarışın, Kin filminin oyuncu kadrosuna dahil edilen son isim oldu. 

Rüzgar Aksoy

Rüzgar aksoy, oyunculuk hayatına 2008 yılında Adanalı dizisi ile başlamıştı. Ardından Galip Derviş, Umutsuz Ev Kadınları, Kara Sevda, Bir Zamanlar Çukurova gibi ses getiren yapımlarda da yer aldı. 

Diğer Oyuncular

Elif Gizem Aykul

Yosi Mizrahi

Enes Külahçı

Kin Filmi Ne Zaman Yayınlanacak? 

13 Eylül'de fragmanı yayınlanan Kin filmi, 8 Ekim 2021'de yayınlanacak. 

Kin Filmi Nerede Yayınlanacak?

Yılmaz Erdoğan'ın yeni projesi, tüm dünyayla aynı anda yalnızca Netflix'te yayınlanacak. 

Kin Nereden Uyarlandı?

Kin, bir Güney Kore filmi olan "Garez (The Grudge)" isimli yapımdan, Yılmaz Erdoğan'ın imzasıyla uyarlanandı. 


BENZER YAZILAR

Encanto (2021) Filmi

Walt Disney Animasyon Stüdyoları’nın 2021 yılının sonunda çıkardığı yeni animasyon filmi Encanto hakkında bilgiler ve yorumlar.

Sinemanın Zalim Kışkırtıcısı: Abbas Kiyarüstemi Sineması 

İslami Devrim zamanında, rejimin baskısı altında film yapan İranlı yönetmen Kiyarüstemi ve onun; Köker üçlemesi film serisinin son filmi olan Zeytin Ağaçları Altında filmi.


Paylaş