Yağmur Sarıbaşak

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi

14 Yazı

Niro'nun Oyunculuğuyla Taçlanan Film: Taxi Driver

1976 yapımı Taxi Driver filminin incelemesi.

İZLE

The Fall (2013)

The Fall, Belfast'ta yaşanan korkunç cinayetleri araştırmak üzere görev alan Gibson'ın, Belfast seri katili ile kusursuz bir mücadele vermesini ele alan İngiliz yapımı.

İZLE

The Haunting: Bly Malikanesi

The Haunting of Hill House dizisinin devam halkası olan The Haunting of Bly Manor dizisinin incelemesi.

İZLE

Ahmet Haşim'in Gerçek Dünyadan Kaçışı: O Belde

Ahmet Haşim'in gerçek dünyanın kötülüklerinden, bunalımlarından kurtulmak için yarattığı ütopya ve bu ütopyanın O Belde şiirine yansıması.

OKU

Ahmet Haşim'in Şiir Hakkında Düşünceleri

Ahmet Haşim'in Piyale adlı eserinde yer alan ön sözünde şiir hakkında düşüncelerini anlatmıştır. Şiir Hakkında Bazı Mülahazalar adlı bu ön söze yakından bakalım.

OKU

Fleabag

Phoebe Waller Bridge'in kaleminden çıkan, yaşamın sıkıntıları ile boğuşan genç kadının hayatını konu alan televizyon serisinin incelemesi.

İZLE

Othello ve Kıskançlık

Başarılı bir komutan olan Othello, düşmanları tarafından oyuna getirilir. Othello, kıskançlık duygusuyla kendini kaybederek telafisi olmayan hatalar yapar.

OKU

Okunması Gereken Beş Hakan Günday Romanı

Türk Edebiyatı'nın başarılı yazarlarından Hakan Günday'ın filmleri, dizileri, senaryoları ve romanları hakkında bilgiler.

OKU

Türk Edebiyatı'nda Devrim Niteliğinde Dönem: Tanzimat Edebiyatı

Divan Edebiyatı'nın ardından yenilikçi bir dönem olan Tanzimat Edebiyatı, Türkiye'de yeni edebi türlerin denenmesi ve Türkçe'nin gelişmesi yönünde oldukça büyük rol oynamıştır.

OKU

Zacharius Usta ve Kibir

Cenevre ve dünyanın pek çok yerinde saatleriyle ünlü olan Zacharius Usta'nın, bu ünü ve kibri için nelerden vazgeçtiğini ele alan Zacharius Usta kitabının incelemesi.

OKU