Gülistan Düz

Abant İzzet Baysal Üniversitesi

17 Yazı

R&B Müzik ve Türleri

Türkiye'de çok az bir dinleyici kitlesine sahip olan ancak 90'lar ve 2000'lerin ortasına kadar tüm dünyayı etkisi altına alan R&B müziğin doğuşu ve günümüze kadar devam eden etkileri.

DUY

Camdaki Kız Dizisi ve Kitabı

Son dönemin en çok okunan ve takip edilen yazarlarından Gülseren Budayıcıoğlu'nun aynı isimli kitabından uyarlanan ''Camdaki Kız'' adlı dizisinin ön incelemesi ve kitap hakkındaki bilgiler.

İZLE

Kırmızı Oda: Madalyonun İçi

Kırmızı Oda dizisinin oyuncuları kimlerdir, konusu nedir? Yazarı ve diziye ilham veren kitap Madalyonun İçi hakkında bilgiler.

İZLE

Aranjör Nedir?

Müzik dünyasının perde arkasındaki kahramanlardan yani aranjörlerden bahsettik. Müzik piyasasındaki yerlerinden aranjör olma şartlarına, aylık kazançlarına ve iş olanaklarına kadar pek çok konuyu ele aldık.

DUY

Maneskin Kimdir?

2021 Eurovision tarihinde Rock'n roll kategorisinde ödül almış dünyaca ünlü İtalyan müzik grubu Maneskin'i hep birlikte yakından tanımaya ne dersiniz?

DUY

Şeker Portakalı-Jose Mauro de Vasconcelos

Klasikleşmiş eserler arasında olan Şeker Portakalı'nın konusu, kitapta verilen mesajlar, kitabın anlatım biçimin ve yazarın diğer ünlü eserleri.

OKU

Britney Spears Kimdir?

90'lardan bu yana tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip olan bir ikon. Britney'i hep beraber daha yakından tanımaya ne dersiniz?

DUY

Doğan Cüceloğlu: Hayatı, Kitapları ve Yazıları

2021 yılında, 16 Şubat'ta aramızdan ayrılan ve zamansız bir şekilde ölümü ile karşılaştığımız Doğan Cüceloğlu'nun yaşamı, eserleri ve okunmasını önerdiği 15 kitap.

OKU

Sevgililer Günü Nedir?

Her yıl 14 şubat denilince hiç kuşkusuz hepimizin aklına gelen ilk şey ''Sevgililer Günü''. Gelin hep birlikte bu günün ortaya çıkışından günümüze uzanan hikayesini ele alalım.

GÖR

Müzik Dünyasının Efsane Grupları

Abba'dan The Beach Boys'a, Pink Floyd'tan The Rolling Stones'a müzik tarihinin efsane grupları ve müziği bırakma nedenleri.

DUY