2012 yılında başlayan Kingsman film serisinin merakla beklenen son filminin konusu, oyuncuları, fragmanı ve hakkında bilinmeyenler.

Marvel Comisc bünyesinde 2012 yılında yayınlanan film serisi, Dave Gibbons ve Mark Millar tarafından oluşturulan "The Secret Service" çizgi roman serisine dayanıyor. Serinin üçüncü ve son filmi The King's Man: Başlangıç, I. Dünya Savaşı zamanlarında geçiyor ve ülkenin ilk bağımsız istihbarat ajansı olan “King’s Man"in kuruluş hikayesine odaklanıyor.

Filme gitmeden önce öğrenmeniz gereken tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

The King's Man: Başlangıç 

Türü: Macera, Komedi, Aksiyon

Yönetmen: Matthew Vaughn

Senaryo: Matthew Vaughn

Vizyon Tarihi: 7 Ocak 2022

Ülke: ABD, Birleşik Krallık

IMDb: 6.8

The King's Man: Başlangıç Fragman

Kingsman 3 Ne Zaman Çıkacak Türkiye

2021 yılının son günlerinde ABD'de vizyone giren filmin, 7 Ocak 2022'de Türkiye'de vizyone girmesi bekleniyor.

The King's Man: Başlangıç Yönetmeni

Yönetmen koltuğunda, serinin önceki filmlerinin de yönetmenliğini üstlenen Matthew Vaughn oturuyor.

The King's Man: Başlangıç Oyuncuları

Yapımın yalnızca sinematografisi ya da senaryosu öne çıkmıyor. Aynı zamanda oyuncu kadrosu ise beyaz perdenin en sevilen yüzlerinden oluşuyor. 

Harris Dickinson - Conrad

Başrol oyuncusu olan Dickinson, performansı ve yeteneğiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Daha 17 yaşındayken, kendisini kanıtlamak için savaşa katılmak istiyor. 

Ralph Fiennes - Oxford Dükü

Fiennes, filmde pasifizm ve şiddet arasında kalan, kendini oğluna adayan aristokrat dükü canlandırıyor. Oğluna oldukça düşkün olan dük, onun savaşa gittiğini görmek istemiyor ve korumacı bir baba rolü üstleniyor. Üst tabakadan olmasına rağmen, kapılar kapandığında Shola ve Polly'i de ailenin bir parçası olarak görüyor. 

Tom Hollander - Kral George, Rus Çarı Nikola ve Alman Kayzer Wilhelm

Film boyunca birbirleriyle kuzen olan üç farklı yönetici karakterle izleyici karşısına çıkıyor. 

Rhys Ifans - Rasputin

Dönemin en ikonik kişilerinden biri ve filmin kötü adamı. Sadece filmin geçtiği Çarlık Rusya'da değil, tüm dünyada tanınıyor. 

Djimon Hounsou - Shola

Gemma Arterton - Polly

Daniel Brühl - Erik Jan Hanussen

Valerie Pachner - Mata Hari

Matthew Goode - Maximillian Morton

The King's Man: Başlangıç Konusu

Film serisinin ilk yapımlarına göre, yeni yayınlanan son film izleyicileri yaklaşık bir asır öncesine götürüyor. I. Dünya Savaşı döneminde kurulan bir istihbarat ajansı olan King's Man'in kuruluş sürecini, neden ve nasıl kurulduğunu anlatıyor. 

The King's Man: Başlangıç, tarihin en kötü suç dehaları ve tiranlarının milyonlarca insanı yok etmek ve bir savaş planlamak için bir araya gelişini konu alıyor. Zamana karşı mücadele ederek onları durdurmak zorunda olan ise tek bir adam. Bu amaçla dünyanın en iyi istihbarat örgütünü kuruyor. 

Buradaki istihbarat örgütünün bileşenleri bilinenden ve hayal edilenden biraz farklı. Yönetmen Matthew Vaughn bunu; Upstairs Downstairs (alt kat -üst kat ilişkisi) olarak açıklıyor.

Oxford Dükü karakteriyle karşımıza çıkan Ralph Fiennes, zenginliğin ve soyluluğun getirdiği bir hovardalığı yansıtmıyor. Tüm karakterler, iyi bir casus ağının hizmetçiler, uşaklar, dadılar ve şoförlerle irtibat halinde olmakla kurulduğunun farkında. Böylece üst tabakadaki kişiler alt tabaka ile iş birliği yapıyor. Bu alt tabaka, aslında toplumda ve oda içerisinde her zaman görmezden gelinen, dikkat çekmeyen fakat her şeyi duyup bunu başkalarına iletme imkanı olan kişiler. 

The King's Man: Başlangıç Hakkında Bilinmeyenler

The King's Man: Başlangıç Müzikleri

Filmin müzikleri besteci Matthew Margeson ve Dominic Lewis tarafından yapıldı. 


BENZER YAZILAR

Marvel Sinematik Evreni Geri Döndü: Black Widow

2 yıllık bir aradan sonra Marvel Sinematik Evreni beyaz perdeye geri döndü. Scarlet Johansson’ın başrolünü oynadığı, Marvel’ın 4. fazını başlatan Black Widow filmi neyi anlatıyor ve tüm bunlar MCU’nun geleceği için ne anlam ifade ediyor?

Haziran'da MUBI'de Neler Var?

Her film zevkine hitap edecek, birçok dalda ödüller almış festival filmleri Haziran ayında MUBI platformunda yayına giriyor. Bu filmlerden bizim seçtiğimiz 10 tanesi hakkında detaylı bilgiler.


Paylaş